Zatočte s plísněmi jednou pro vždy!

Domácnost, kterou obýváme, by měla být nepohodlnější především nám a naším nejbližším, kteří v ní žijí a tráví nejvíce času. Ovšem abychom se v bytě či rodinném baráčku cítili jako doma, zdaleka nestačí moderní vybavení, nejnovější spotřebiče a luxusní dekorace. Základem dobrého bytí je vždy perfektní čistota, neboť ta znamená půl zdraví, které je nenahraditelné a proto jej musíme stále utužovat. I to nejluxusnější bydlení vám proto bude zcela k ničemu, pakliže ho budou trápit nedokonalosti, jako jsou například plísně.

Domovní plísně jsou nešvarem, který se objevuje více, než byste asi očekávali a nutno podotknout, že mnohdy nesouvisí se zanedbaností či nečistotou. Zkrátka a dobře, některé se těmto vlhko milujícím houbám dokonale daří, ať děláte co děláte. Plísně jsou ale nejenom nehezkou dekorací, především ohrožují jsou škodlivé a velice závadné. V první řadě mohou vyvolat nepříjemné vyrážky, řadu alergií a v neposlední řadě astmatické záchvaty. Zatočte s nimi jednou pro vždy a nenechte své bydlení již více devastovat!

,,Kosmetický zákrok“

Co je třeba udělat jako první, je zbavit se plísní na povrchu. Nejlépe tedy učiníte koupí Sava či jiného desinfekčního prostředku, jež plísně a bakterie ulpívající na zdi odstraní během pár hodin. Jakmile však přípravek na zeď nanesete, v místnosti se minimálně 24 hodin nepohybujte, neboť chemikálie je velice dráždivá.

Pryč s vlhkostí

Desinfekční přípravky jsou skvělou první pomocí, avšak zárodků plísní, které se ukrývají hluboko ve zdivu, vás rozhodně nezbaví. Jak bylo již řečeno, plísně vznikají z nadměrné vlhkosti, které je třeba se zbavit a to pokud možno co nejrychleji. Pořiďte si speciální vysoušeče, které v místnosti vlhkost absorbují a tím přispívají k ničení plísní již v samotném začátku.

Pokud vlhkost přetrvává

Bohužel ani desinfekce, ani vysoušeče nejsou všemocné a může se vám přihodit, že se plísní nezbavíte a pokud ano, za nějaký čas se s nimi opět setkáte. V takovém případě je nejideálnějším řešením popřemýšlet o pořádném zateplení domu, které očividně není nejkvalitněji provedeno. Počítejte však s tím, že vás toto vylepšení bude něco stát.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.