Zatočte s kuchyňskými pachy

Kuchyně je spolu s koupelnou nezbytnou součástí každého bydlení. I sebemenší byt, garsoniéra potřebuje kuchyňskou linku a alespoň základní vybavení v podobě mikrovlnné trouby, vařiče a samozřejmě lednice. Pokud si nepotrpíte na stravování po restauracích a čas od času potřebujete pro svoji rodinu připravit domácí stravu, jednoduše se bez kuchyně neobejdete. Při vaření, kromě vynikajících pokrmů, vzniká ale také spousta nepříjemných pachů, které vás mohou pořádně otrávit. Jak s nimi tedy zatočit, aby vaše domácnost voněla?

Řádný osvěžovat

Nejenom na toaletách, ale i v kuchyních by se měl vyskytovat kvalitní osvěžovač vzduchu. ten na sebe dokáže navázat veškeré pachy a bakterie. Česnek ze špaget tak v místnosti nebudete cítit několik dní, ale pouze po dobu přípravy večeře. Jaké přípravky tedy volit? Vyzkoušejte produkty od značek Airwick. V nabídce najdete nespočet atraktivních vůní od citrusů, přes vanilku až po horský vzduch. Vybere si tak rozhodně každý.

Vonné svíčky

Skvělou alternativou, jak zachovat příjemný vzduch a vůni, jsou také vonné svíčky, nicméně ne všechny voní a jsou trvalé. Místo gelových variant, které sice pěkně vypadají, ale rychle vyhoří a jejich aroma je velmi slabé, vsaďte na pryskyřici. Svíčky nemusejí být nikterak drahé, zavítejte pro ně do Ikea, kde nakoupíte balení po 30 kusech čajových svíček za 50 korun.

Bylinky

Možná jste bylinky doposud používali pouze v sušené podobě, tudíž jste neměli ani ponětí, jak moc aromatické jsou ty živé. Pravé rostoucí bylinky nádherně provoní nejenom jídlo, ale také místnost. Máta, bazalka, oregano, tymián by na vašem parapetu proto neměly chybět.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.