Zateplení domu – kdy, proč a jak jej řešit?

uv

Pořídili jste si zbrusu nový byt, který doslova září luxusem, postavili jste si dům snů nebo vaše stávající obydlí prošlo nákladnou rekonstrukcí? Jak je tedy možné, že se doma stále necítíte příliš komfortně? K domácí pohodě vám nepostačí jen prvotřídní kuchyňská linka a nerezové spotřebiče z drahého katalogu, podstatně důležitější je celkové prostředí a jakási bytová aura. Cítíte často chlad, nepříjemné foukání a ač topíte o sto šest, teploty v místnostech stále nejsou adekvátní? Pak nemusíte mít strach, že by vám doma řádili duchové, na vině bude nedostatečné zateplení domu, které lze naštěstí řešit.

(Ne)zateplení – problém 21. století

Ať už jdete bydlet kamkoliv nebo stavíte dům, vždy byste měli být v kontaktu s odborníky, kteří vás upozorní na důležité detaily, které byste jakožto laici snadno přehlédli. Výsledkem pak mohou být netěsnící okna, protékající střecha nebo právě špatně zateplená nemovitost. Tento nešvar, o kterém je slyšet čím dál více, se týká všech typů obydlí, bez výjimky. Společnosti stavící nové domy často šetří a se zateplením se neobtěžují buď vůbec anebo pouze v základní variantě, která není dostačující. Ohromný problém přestavují také panelové domy z dob socialismu, které pojem zateplení stropu a střechy absolutně neznají. A jak to tak bývá, realitní makléř vás na nezateplený dům těžko upozorní a vy si tak v nevědomosti pronajmete nebo dokonce koupíte nemovitost, ze které jste následně nešťastní…

Zateplení pouze stěn nestačí, autor: psgroup

Zateplení – šetří desítky tisíc korun

Zateplení bytu, domu nebo celé budovy je samozřejmě nákladnější záležitostí, nicméně jestli se některá investice do nemovitosti opravdu vyplatí, pak je to tato. Zateplení totiž není vymyšlenou činností, jak utopit další peníze ve stavbě nebo rekonstrukci, jedná se především o úsporný systém, který šetří nemalé peníze. Z nezatepleného nebo špatně zatepleného domu uniká energie a teplo každou sekundou a nejenom, že se necítíte příliš komfortně, peníze vám mizí zdmi a okny a ve výsledku se nestačíte divit účtům za elektřinu a vytápění. Dobře a dostatečně zateplené obydlí je naopak velmi příjemné a provozně podstatně levnější. Pokud vás tedy bude kdokoliv a kdykoliv přesvědčovat o tom, že je zateplení zbytečné, mějte na paměti tento argument.

Zateplení stěn nestačí

Když už k procesu zateplování dojde, často nastane další chyba, která vyústí k opakování problémů. Nejedna společnost se pustí do obkládání stěn budovy s vidinou, že je právě tento způsob zateplení ideální. Chlad ze stropů, střechy, z garáží a všech neobydlených sklepních prostor pak ale není eliminován a dál se libovolně šíří po budově. Během zateplování rodinných i panelových domů a novostaveb tak musí dojít i k zateplení střechy a stropů celé stavby. Jedině tak bude nemovitost dostatečně zateplena a poslouží desítkám dalších generací.

Zateplování šetří peníze, autor: psgroup

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.