Zahradní posezení pro zpříjemnění krásných dní

Zima se pomalu ale jistě dává na ústup a před námi je několik měsíců plných zářivých paprsků, prvních jarních dní a následných letních prázdnin, které slibují vysoké teploty a jasnou oblohu svádějící k opalování a večernímu grilování s přáteli. Abyste si tyto cenné okamžiky mohli co nejlépe užít a to v pohodlí vaší zahrady, rozhodně vám nesmí chybět zahradní posezení…

 

Terasa je základ

 

Téměř každý, kdo se pyšní vlastním rodinným domem má také okolní pozemek. Ať už máte nekonečně dlouhé louky ve stylu anglických lesoparků či drobnou, malebnou zahrádku, o kterou se pečlivě staráte, jedno by ji rozhodně nemělo chybět a to příjemná terasa sloužící k odpočinku kdykoliv si vzpomenete. Terasa obvykle vede plynule z obývacího pokoje a následně navazuje na zbytek zahrady, pokud jste ale během stavby domu na tuto nepostradatelnou součást tak nějak zapomněli, nemusíte zoufat, neboť na vybudování prostorné terasy dle vašich představ není nikdy pozdě. Pakliže nechcete zasahovat do základů domu a probourávat venkovní dveře, jednoduše si vyberte jakékoliv místo na zahradě, kde vyvýšenou terasu vybudujete. Sice se za ní možná budete muset nějaký ten metr vydat, ale výsledný efekt bude rozhodně stát za to!

 

Grilujte, opékejte, popíjejte…

 

K čemu by nám zahrada byla, kdybychom nemohli do sytosti využít jejích služeb. Není nad to se v horkých letních dnech sejít v pohodlí vašeho pozemku a v podvečerních hodinách si s rodinou nebo partou přátel ogrilovat masové speciality a popít trochu toho dobrého vína. A právě k těmto a dalším venkovním aktivitám, by vám rozhodně neměl chybět prostorný altán se zabudovaným grilem , díky němuž vydržíte venku i do pozdních hodin bez známek prochladnutí. A že se obáváte deště či jiných nepřízní počasí? Pak vsaďte na variantu zastřešeného altánu či na klasickou markýzu, kterou srolujete dle aktuální potřeby.

 

Pokud zoufale toužíte po venkovním posezení, ale bohužel vám finance momentálně nedovolí výstavbu moderního altánu, spolehněte se na levnější variantu v podobě altánového stanu, přenosného grilu a venkovního nábytku. Lacinější kompromis možná nevypadá zrovna luxusně, ovšem účel splní na jedničku.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.