4 tipy jak vybrat ideální kuchyni

Kuchyně je dominantou každého domu či bytu a většina hospodyněk na její výběr klade opravdu veliký důraz. Neměla by být příliš malá, ale ani extrémně prostorná, vše by mělo být po ruce a takto bychom ve výčtu požadavků na ideální kuchyni mohli pokračovat velmi dlouho. Ovšem každý má ve svém bydlení omezené možnosti, kterým je třeba se elegantně přizpůsobit. Jak tedy vybrat kvalitní kuchyni přesně do vašeho obydlí?

Buďte realisté

Spousta lidí má při zařizování interiéru vysoké nároky, které ale vzhledem k prostoru jaksi nelze uspokojit. Do miniaturního obývacího pokoje byste si rádi pořídili monstrózní sedačku, v koupelně chcete mít vanu i sprchový kout a kuchyně by měla být veliká a pokud možno s barem. Svých snů a fantazií se rozhodně nevzdávejte, ale myslete rozumně a snažte se udělat logický kompromis. Kuchyňský kout je příliš malý, ale vy si přejete americkou lednici? Pak si pořiďte její menší variantu, kterou prakticky zabudujte do linky, čímž rázem získáte prostor navíc. 

Kdo šetří má za tři – určitě ne!

Toto staré přísloví má jistě svou hloubku a je třeba se ho čas od času držet, ale jakmile jde o výběr kvalitní kuchyňské linky, šetření by mělo jít stranou, protože laciná kuchyně vás ve výsledku přijde velmi draho. Kuchyňská linka je součástí bytu, která se velmi obtížně obměňuje a proto by měla vydržet desítky let. Při její koupi proto myslete na jakost materiálu a také na fakt, zda bude moderní i za několik sezón.

Nechte si poradit

Než se zběsile vrhnete do Ikei a začnete se poohlížet po montované a pokud možno nejlacinější variantě, vydejte se do trochu lepší prodejny, kde kuchyním opravdu rozumí a nechte si poradit. Nebojte se například do Sykory přijít s plánkem vašeho bytu a svojí vizí, odborníci by vám pak měli říci, jaká kuchyně by právě do vašeho obydlí byla tou nejlepší volbou.

Ideálně na míru

Ideální variantou je v každém případě kuchyně na míru, která vám zajistí, že v jakémkoliv prostoru, který pro kuchyňský kout vyberete, bude linka skvěle pasovat a vypadat výborně.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.