Vytvořte si vlastní dekorace za pár korun

Většina z nás při zařizování bydlení myslela především na to, jak se v bytě cítit co nejpohodlněji, nejpříjemněji a uvolněně, čemuž jsme pak samozřejmě podřídili celý interiér, popřípadě zahradu. Vlastní obydlí není pouze místem, kam noc co noc složíte hlavu, mělo by být hlavně útočištěm, které nám za každých okolností poskytne láskyplnou náruč a teplo domova, ať už bydlíme sami či s milujícím partnerem a dětmi. Zkrátka a dobře, vzhled bytu či domu rozhodně nelze brát na lehkou váhu a co by to bylo za bydlení bez designersky promyšlených doplňků, které dělají domov domovem.

Ovšem s bytovými dekoracemi je to jako s módními doplňky, čím originálnější jsou, tím hlouběji musíme sáhnout do kapsy. Pak vás ale vybavení ložnice, které vyžaduje fotografie, závěsy, nějaký ten obrázek a spoustu dalších vymožeností, může vyjít na pořádný ,,balík“. Myslete proto ekonomicky za každé situace a místo předražených předmětů si vyrobte dekorace vlastní!

Stylové rámečky

Málo který byt si lze představit bez fotografií, které jsou jasným důkazem rodiny, přátel a celkového života, kolem kterého se stále něco děje. Ovšem v dnešní době stylový rámeček, jež by skvěle zapadat do interiéru může stát stovky korun. Kupte si proto jednoduchý dřevěný či plastový model a pomocí tavné pistole jej dozdobte k obrazu svému. Polepit jej můžete mincemi, sušenými květy, mušlemi, ale také krepovým papírem či například barevnými těstovinami, které se budou dokonale vyjímat v kuchyni nebo jídelně. Ve fantazii se meze rozhodně nekladou.

Dekorativní svícny

Svícny jsou dekorací, která výrobcům zabere poměrně dost práce, což se samozřejmě odrazí i na ceně. Ideální variantou, jak ušetřit, je tedy opět vlastní výroba. Pořiďte si obyčejné skleněné dózičky, misky, podtácky a jiné předměty, které vám přijdou pod ruku. Do nich umístěte barevné kamínky, slámu, piliny, sušené dřeviny a květy a podobné drobnosti, jež seženete za pár korun. Na závěr do skla naaranžujte jednoduchou čajovou svíčku a luxusní svícen je na světě.

Háčkování, pletení

Pokud umíte háčkovat nebo plést, máte ohromnou výhodou a svůj um můžete opět využít ve prospěch designu a zvelebení bytu. Těmito technikami si snadno vyrobíte jídelní prostírání, podšálky, dečky a různé obrazce, jež lze pověsit i na zeď místo klasického obrázku.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.