Vpusťte do ložnice světlo

Ložnice je místem relaxace a odpočinku a proto byste se zde měli cítit co nejvíce příjemně, abyste se den co den probudili odpočatí a svěží. Někteří lidé se při zařizování ložnice soustředí na tmavé barvy a těžké materiály, které vám nevědomky ubírají energii a elán. Vy se pak cítíte unaveně, mdle a rozmrzele. Pokud vás tyto problémy trápí a nebo zkrátka zjišťujete, že je vaše oáza klidu až moc zatemnělá, vpusťte do ni díky jednoduchým trikům trochu světla.

Pryč se závěsy

Máte-li menší ložnici, možná ji zbytečně ubíráte prostor mohutnými a tmavými závěsy, které působí opticky stísněnějším dojmem. Tento výrazný bytový doplněk je vhodný do obývacích pokojů a větších společenských hal, kde působí majestátně, v ložnici a dětských pokojů se jim však raději vyhněte. Místo toho si pořiďte klasické žaluzie, římské rolety, japonské stěny a nebo jednoduché krajkové záclony v délce velikosti oken. Co se barev týče, opět volte raději světlejší a neutrální kombinace.

Raději světlejší zdi

Tmavá zeď, výrazná tapeta, nejrůznější samolepky jsou skvělým řešením opět ve společenských místnostech, kde se hraje na design a celkové vzezření. Ložnice by ale měla být čistá a jednoduchá, neboť tmavé barvy mohou působit agresivně, roztržitě a nebo dokonce způsobovat deprese. Extravagantní a halucinogenní tapety pak budou zdrojem zlých snů a slabého spaní. Pokud si tedy chcete v klidu odpočinou a načerpat nové síly, volte světlou klasiku.

V jednoduchosti je síla

Totéž platí i o nábytku, který má stejně tak, jako zdi, rušivé účinky a navíc dokáže neskutečně zabrat prostor. Ložnice musí být za každých okolností vzdušná a prosvětlená. Skříně proto volte spíše zabudované, noční stolky menší a nenápadné, šetřete s doplňky a v případě, že nepotřebujete komody a knihovničky, přestěhujte je raději do obývacího pokoje nebo na chodbu.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.