Uklízejte bez chemie

Naše babičky měly vždy naklizené předsíně, blýskala se jim kamna a dokonale leskla kuchyně a přitom nepoužívaly žádné saponáty, jar a savo jim bylo naprosto cizí. Dnes je v našich domovech cítit nepříjemný a štiplavý pach přípravků na nádobí a na podlahu a naše pokožka je suchá a vlivem kyselin drsná na dotek. No uznejte sami, jestli by nebylo lepší, začít uklízet přírodněji, levněji a především příjemněji…

Málo kdo si dnes svou domácnost dovede představit bez chemických přípravků. vědecké studie ale dokazují, že právě tyto produkty, které mají usnadnit úklid a vytvořit čistou a zdravou domácnost, nejvíce škodí. Obsahují totiž kyseliny a jiné, životu nebezpečné látky, které dýcháte nejenom vy, ale i vaše děti a to ve dne i v noci. Vyhoďte Pronto jednou pro vždy do koše a vraťte se k recepturám našich předků.

Ocet na špinavá okna

Veškeré televizní reklamy, které vám slibují čistá okna jedním tahem, začněte okamžitě ignorovat. Saponáty sice odstraní tu největší špínu, avšak veškerý prach a zachycený smog nepříjemně rozetřou a navíc neprospívají vaší pokožce. Raději vsaďte na starý dobrý ocet, který s trochou vody dovede zázraky. Okna zbaví špíny, mastnoty a dalších neduh, a to opravdu jedním tahem.

Citron na tmavé skvrny

O vybělujících účincích citronu se všeobecně ví, ale vesměs se užívá v dermatologii, kde údajně pleť zbavuje jizev a tmavých fleků. Stejně tak ale účinkuje na špínu a nábytek, který se jevil jako ,,ztracený případ“. Zkuste fleky od červeného vína ,,vybělit“ citronem a váš konferenční stolek bude opět jako nový.

Granátové jablko na podlahu

Voda sice dovede zázraky, ale pravdou je, že se špinavou podlahou si sama o sobě příliš neporadí. Než byste ale do kyblíku lily litry chemického přípravku, raději vyzkoušejte recept s rozdrceným granátovým jablkem. To má údajně abrazivní účinky, které rozpouští nečistoty a podlahu čistí do hloubky. A jako bonus? Krásná svěží vůně!

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.