Úklidové triky profesionálů, které šetří čas

Úklid je nedílnou součástí starosti o domácnost a pokud chcete, aby zářila a byla zdravá, měli byste se mu pravidelně věnovat a to nejenom povrchově, ale pořádně do ,,hloubky“. Jednou týdně je dobré udělat jakýsi generální úklid, který vám sice zabere několik hodin, ale pokoje budou vypadat jako nové. Pokud použijete ty správné čistící prostředky a postupy, během týdne pak postačí setřít prach, zamést a lehce vytřít.

Možná si říkáte, jak je uklízení triviální záležitostí a netřeba na ni speciálních technik, ovšem opak je pravdou. Někteří lidé, byť se této činnosti věnují, vlastně nevědí, jak na ni a jakým způsobem uklízet efektivně a šetřit čas. Nechte se inspirovat praktickými triky profesionálů, které vám jistě usnadní život.

Vsaďte na ochranný postřik

Setřít prach antistatickou prachovkou je jedna věc, ovšem jak zamezit tomu, aby se druhý den nahromadil opět? Naštěstí existují speciální přípravky, které fungují na bázi jakési ochrany. Plochu jemně nastříkejte ochranným sprejem, který bakterie a prach odpudí a vaše domácnost tak zůstane podstatně déle čistá a také antialergenní.

Na mastnotu ocet

Prach lze setřít vždy a prakticky čímkoliv. Pokud tedy nemáte po ruce antistatickou prachovku, vystačíte si alespoň s hadříkem, avšak mastné fleky dovedou potrápit i šikovnou hospodyňku, neboť se na ploše drží a často nechtějí pustit. V tomto případě zapomeňte na chemii a veškeré reklamy a vyzkoušejte trik profesionálů, který používaly již naše babičky. Kouzlo je v obyčejném octu, který skvrnu rozmočí a vy ji setřete neuvěřitelně rychle a snadno. Plochu poté nezapomeňte otřít vodou a ošetřit ochranným sprejem, neboť ocet je přeci jen trochu agresivní.

Novodobí vysavač

Říkáte si občas ,,kéž by existoval prostředek, díky kterému bychom mohli dělat dvě věci naráz“. A vaše přání bylo konečně vyslyšeno, neboť se na trhu objevili elektronické vysavače, které odvedou veškerou práci za vás, aniž byste je museli ovládat či navigovat. Vy se tak můžete věnovat preciznímu úklidu koupelny, zatímco obývací pokoj bude podroben důkladnému vysávání.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.