Tipy jak zútulnit bydlení

Rozhodně nikdo nestojí o nehezké bydlení, ve kterém se bude cítit špatně a nepříjemně. Snem každého člověka je takový byt či dům, který by si mohl zařídit přesně podle svých představ a nejtajnějších přání. Ovšem doba není vždy nakloněna vysokým výdělkům a proto si možná nemůžete dovolit to, co byste si opravdu přáli. Pak se před vámi nachází několik rozhodnutí, zda si buďto pořídíte laciný nábytek a nebo zainvestujete s tím, že hold chvíli vydržíte s holými zdmi a neúplným vybavením. Pokud stále šetříte na zbytek nábytku či luxusních dekorací, nechte se inspirovat pár jednoduchými a levnými tipy, jak byt či dům zútulnit.

Nebojte se barev

Ať už se jedná o jakkoliv prostorný byt nebo dům, i v malé garsoniéře budou holé a ke všemu bílé zdi působit studeným a neúplným dojmem. Pokud preferujete čistý skandinávský styl, pak musíte počítat s dostatkem vybavení nebo dekorací. V opačném případě vsaďte na barvy, které vás pocitu zklíčenosti okamžitě zbaví. Pozor však dejte na příliš extrémní odstíny jako je rudá nebo tmavě modrá a černá. Raději preferujte smetanovou, meruňkovou, okrovou a další hřejivé tóny.

Tapeta dělá divy

K vytvoření pocitu útulnosti je vždy nejlepší využít optických klamů, ty vám nejlépe poskytnou nejrůznější samolepky anebo tapety. V tomto případě záleží zcela na vaší fantazii, kterou volbu zvolíte a zda zeď ozdobíte tapetou plastickou či klasickou. Pozor ovšem abyste to s výzdobou nepřehnali, pokud je tapeta opravdu výrazná a má působit jako ústřední prvek místnosti, ozdobte ji pouze jednu zeď, případně pilíře a sloupy. Vždy se řiďte hesla, že v jednoduchosti je krása.

Obklopte se zelení

Rozhodně se nepříjemně a studeně nemůžete cítit v místnosti, kde je život. Místo pořizování si domácí mazlíčka však upřednostněte květiny, které místnost okamžitě oživí a dodají ji zcela jiný rozměr. Ale stejně jako v předešlých volbách i zde dbejte na střídmost, abyste svůj obývací pokoj, halu nebo ložnici neproměnili v botanickou zahradu plnou alergenů a pylu.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.