Test pečících pánví

Trouba je vymožeností, bez které se dnes v kuchyni obejde opravdu málo kdo. Dokud bydlíte sami, na koleji nebo s přáteli, stravování a nějaké vyváření pravděpodobně příliš neřešíte, jakmile však přijde stálý partner, zázemí a rodina s dětmi, o jednom hrnci a obyčejné plotýnce, si již nevystačíte. Problémem dnešních bytů ale je, že ne vždy nabízejí plnohodnotnou kuchyni a pokud se nechcete spokojit s málem, budete muset hledat opravdu dlouho. Řešením je v tomto případě buď pořízení vlastní nemovitosti, kde si můžete vystavět kuchyni dle vlastních představ anebo celou situaci vyřešte podstatně jednodušeji a levněji, a to koupí pečící pánve.

Eta Pečenka

Možná si ještě z dob vašeho dětství vybavujete typické remosky, které se za komunismu staly naprostým hitem a nutno podotknout, že oprávněně. Eta Pečenka je prakticky obdobou této remosky a na trhu se pohybuje již téměř 50 let a stále je velmi populární. Oproti klasické remosce je však z nepřilnavého teflonu, má objem 4,3 litru a po odejmutí víka se automaticky vypne, čímž je velice bezpečná. V Etě Pečence můžete péct, dusit, smažit, zapékat. Jednoduše v ní připravíte kuře na paprice, křupavé kuřecí řízky, ale také bábovku. Eta Pečenka je zkrátka skvělou obdobou klasické trouby a pořídíte ji za 2 999,- Kč.

Tefal SK5005 Uniflex

Tento výrobek lze rovněž používat jako remosku, avšak má i další možná využití, která každá hospodyňka jistě ocení. Tvar nádoby je kulatý a díky průhlednému víku můžete snadno kontrolovat, jak jsou na tom pokrmy v jejím vnitřku. Tefal Uniflex je na praktickém stojánku, který lze postavit prakticky kamkoliv, aniž by spálil povrch pod ním. Přístroj tak můžete vozit i na dovolenou nebo třeba pod stan. Výhodou je také fakt, že jakmile jej sundáte ze stojánku, lze ho používat jako klasický hrnec. Pakliže zrovna nemáte chuť něco péct, jednoduše osmažíte nebo orestujete potraviny a máte uvařeno. Tefal Uniflex má rovněž nepřilnavý teflonový povrch a vyrábíte se v několika barevných variantách, které ladí s kuchyňskou linkou. Cena této pečící pánve je 2 999,- Kč.

Pánev Professor EP101

Další skvělou novinkou je pánev Professor EP101, která se hodí do každé kuchyně a dokonce i do té, kde trouba běžně je. Výrobek je naprosto skvělý svojí velikostí a hranatým tvarem, neboť v něm uvaříte oběd či večeři pro opravdu početnou rodinu, aniž byste museli špinit spoustu dalšího nádobí. Pánev má nepřilnavý povrch, díky kterému lze vařit i na minimu tuku, čímž je jídlo přirozeně zdravější a čerstvější. Vzhledem k faktu, že pánev ohřívá zespodu nahoru, je lepší pro klasické restování, smažení a dušení. Jako klasická trouba neslouží příliš dobře. Cena pečící pánve je příjemných 640,- Kč.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.