Test kapslových kávovarů – který vybrat?

Naštěstí přišla doba, kdy se i Češi přestali dopovat tureckou kávou nebo rozpustnými ,,břečkami“ a pomalu zjišťují, že kvalitní káva nemá s lžičkou podivné směsi a horké vody, nic společného. Abyste si mohli vychutnat opravdu kvalitní a chutnou kávu, nemusíte pokaždé do kavárny nebo do pekařství na rohu, kde vám dají kávu ,,take away“, pořiďte si domů kávovar a udělejte si vynikající espresso nebo třeba ltte machiato i v pohodlí vaší kuchyně. Otázkou ale zůstává, jaký kávovar vybrat. Nejjednodušší variantou je samozřejmě kapslový kávovar, který vám sám určuje dávku kávy a prakticky se o vše postará, aniž byste museli nějak mechanicky zasahovat, jako je tomu u manuálních strojů. Nevýhodou kapslí je ale fakt, že obvykle obsahují nepříliš dobrou kávu a svého zákazníka šidí. Jak tedy poznat, které kapsle jsou kvalitní a kterým se raději obloukem vyhnout?

Nescafé dolce gusto

Nescafe dolce gusto je pravděpodobně nejběžnějším kávovarem, vyskytujícím se v českých domácnostech. Není tomu taj dlouho, co se objevoval v televizních reklamách a prakticky v každé prodejně s elektronikou nebo potravinami. Dolce gusto je poměrně drobnou záležitostí, která se vejde do každé garsoniéry a nestojí příliš mnoho peněz, konkrétně jej pořídíte již od 1 199 korun. Kapsle dolce gusto však o kvalitě příliš hovořit nedokáží. Kafe je vodnaté, nemá příliš výraznou chuť ani tělo. Co se mléka týče, to je nejenom sušené, ale v jedné kapsli se nachází až 8 kostek cukru, což je jednak nezdravé a především přeslazené. Pakliže běžně kávu nesladíte, takové latté nebo cappuccino vám budou rázem připadat jako čokoláda. Pakliže chcete opravdu kvalitní kapslový kávovar, dolce gusto nechejte raději v prodejně.

Tchibo caffisimo

O něco kvalitnější variantou je pak caffisimo od Tchibo. Značka Tchibo obecně deklaruje poměrně kvalitní kávu a pokud se zastavíte v jedné ze stejnojmenných kaváren, jistě si na kávě pochutnáte. V kapslích od Tchibo se nachází kvalitnější káva, než je tomu u Nescafé a ohromnou výhodou je fakt, že namísto mléka v kapslích, kávovar obsahuje klasickou trysku, díky které si vyšleháte mléčnou pěnu z opravdového mléka. Rozdíl je nepopsatelný a především zdravější a čerstvější. Kapsle caffisimo jsou nyní k dostání ve 3 variantách, Tchibo však připravuje i další pochutiny jako je horká čokoláda nebo čaj. Kávovar pořídíte za 2 500 korun, což je slušná pořizovací cena.

Nespresso

A konečně se dostáváme k variantě, za kterou by se nemusela stydět lecjaká kavárna. Nespresso má nejenom chytlavé reklamy s Georgem Clooneym, ale především nabízí opravdu kvalitní kávu, jejíž chuť ocení jak laik, tak gurmán, který kávě rozumí. V kapslích se snoubí jakostní jihoamerická arabica a robusta, které mají výborné tělo, barvu a úchvatné aroma. K dostání je stabilní nabídka 10ti kapslí, které jsou rozčleněny dle intenzity a najdete mezi nimi i varianty bez kofeinu. V limitovaných edicích se pak můžete těšit na nejrůznější příchutě jako je čokoláda, višeň, vanilka nebo třeba máta. Cena kapslového kávovaru je zde trochu vyšší, a to okolo 4 999 korun, nicméně investice se opravdu vyplatí.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.