Test: Jak zatočit s prachem?

Prach je něco, co nás obklopuje prakticky neustále a čeho se nikdy zcela nezbavíme. Proti menšímu množství prachu dokáže lidský organismus samozřejmě velmi dobře bojovat a dokáže s ním klasicky koexistovat, nicméně enormní množství prachu může být velmi nebezpečné. Stále častěji se objevují těžké případy s alergiemi právě na prach, které neprovází pouze rýma, svědění těla, dutin a otoky očí, ale také otoky sliznic a astmatické záchvaty, které mohou být i smrtelné. Pakliže bojujete s prachem a jeho alergeny, podívejte se, jak s ním nejlépe zatočíte, a to dokonce na několik dní.

Dejte si na čas

Uklízení samozřejmě nikoho příliš nebaví a nutno podotknout, že se opravdu jedná o jakéhosi žrouta času, nicméně pakliže chcete mít doma čisto a vyhnout se alergickým reakcím a astmatu, bohužel vám nezbude, než si na utírání prachu udělat dostatek času. Rychlé uklízení totiž prach akorát víří, ten se následně opět usazujete a vy máte druhý den pocit, jako byste snad ani neuklízeli. Prach utírejte vlhčeným hadříkem nebo mokrou prachovkou odspodu nahoru, a to velmi pomalu a jedním tahem. Nedělejte krouživé pohyby ani příliš zbrklé manévry. Jedině takto zlikvidujete co možná největší množství usazenin na nábytku, ale také na podlaze.

Nezapomínejte na textil

Spousta lidí během úklidu, ať už úmyslně či neúmyslně, zapomíná na textil, ve kterém se však prach drží naprosto dokonale a nejlépe.Pokud si precizně otřete všechny možné plochy, vytřete podlahu a jednoduše domácnost vyšperkujete, pak může stačit obyčejné zafoukání větru nebo odhrnutí závěsů a prach je zpět a možná ještě ve větší míře. Závěsy, záclony, ale také koberce, deky a jiné textilie pravidelně perte a sušte ideálně venku, kde prádlo získá velmi příjemnou a hlavně dlouhotrvající přírodní svěžest.

Pozor na plyšové hračky

Doslova semeništěm prachu a nejrůznějších bakterií jsou plyšové hračky, které se zdají být na první pohled čisté, ale opak je pravdou. Pokud hračky čas od času vezmete a vyprášíte je na balkoně, rozhodně se prachu nezbavíte, ba naopak jej dostanete na povrch vláken, kde se drží a roznáší jej všude kolem a rozhodně není ku prospěchu. plyšové hračky, pokud se je tedy nerozhodněte definitivně vyhodit, perte pravidelně v pračce a poté je dejte do sušičky nebo opět na čerství vzduch.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.