Stěhování – rychlé, přehledné a jednoduché

Stěhování je krokem do nového začátku, ať už jste se rozhodli pořídit si vlastní bydlení, postavili jste dům anebo si pouze hledáte spolubydlící v lepší lokalitě. Kromě toho je celý proces stěhování velmi efektivním krokem, jak uklidit a také najít vše, co jste roky hledali. Jak se tedy efektivně a rychle přestěhovat a jak své věci uspořádat tak, abyste měli v celém stěhování systém? Čtěte dále a dozvěte se více…

Začněte úklidem

Možná vám to přijde jako nesmysl, ale právě řádný úklid je prvním krokem, který byste ped balením měli učinit. Řeč samozřejmě není o vytírání a mytí nádobí, ale o uspořádání věcí na své místo, jedině tak totiž vše najdete a oblečení bude sbalené u oblečení a prací prostředky u čističů.  Než tedy popadnete krabice a začnete balit, srovnejte si stávající byt do podoby, v jaké byste jej ideálně chtěli mít. To platí i o úklidu dětského pokoje, který bývá nejchaotičtější.

Třiďte, a to důkladně

Představovali jste si celé stěhování ideálně tak, že naházíte veškeré věci do krabic a ty poté nanosíte do stěhovacího auta? Pak vezte, že ač budete mít velmi rychle sbaleno, následné vybalování v novém bydlení nebude brát konců. Než se tedy unáhleně vrhnete na bezmyšlenkovitého házení předmětů, co vám přijdou pod ruku, do pytlů a krabic, raději si vše roztřiďte, a to v nejlepším případě podle místností. Poté si jednotlivé krabice nanosíte do budoucích pokojů a vybalování bude o poznání snazší a rychlejší.

Nebojte se vyhazovat

Spousta lidí má neustále tendence skladovat a hromadit věci, které již dávno nepoužívá, ale domnívá se, že by se ještě někdy mohli hodit. Zamyslete se ale nad tím, kolikrát jste předměty z půdy a ze zadních částí skříně vlastně využili? Pravděpodobně vaše odpověď bude taková, že vám akorát zabírají místo. Využijte toho, že můžete začít nanovo a veškerých zbytečností se s radostí zbavte. Ať už se jedná o staré a obnošené oblečení, o zničený nábytek nebo o hromady papírů, které vaše děti nazývají jako výkresy.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.