Sjednejte si k pojištění domu i pojištění občanské odpovědnosti

csm_Bezpecny_domov_2_2560x940_b6d1e1ef40

Vytopíte sousedům koupelnu, na výstavě v galerii shodíte drahou vázu, vaše dítě rozbije sousedům okno, spadne vám firemní notebook. Tohle všechno jsou nešťastné události, které se bohužel stávají. Pokud budete mít uzavřené pojištění občanské odpovědnosti, nemusíte si s nimi dělat starosti, protože je zafinancuje pojistka.

Pojištění odpovědnosti za škodu nejspíš znáte pod názvem „pojistka na blbost“. Najdete ho ve standardní nabídce prakticky všech pojišťoven, často bývá součástí pojištění celé domácnosti. Zeptejte se na to, až si budete pojišťovat domov, protože při společném sjednání budete platit méně, než kdybyste si každé z obou pojištění domlouvali zvlášť. Majetkové pojištění spolu s odpovědností nabízí například pojišťovna Ergo.

Pojištění by se mělo vztahovat na celou rodinu

Při sjednávání si dejte pozor, na koho se pojistka vztahuje. Naprosto standardně vám pojišťovny nabídnou takový produkt, kterým je chráněná celá rodina. Pak vám proplatí i to, když vaše kočka způsobí škodu sousedům. Zajímavostí je, že se pojistka vztahuje i na případy, kdy někomu svěříte opatrování a údržbu domácnosti a během toho dojde ke škodě.

Pozor si dejte i na to, zda po vás pojišťovna bude chtít nějakou spoluúčast, ideálně najdete takovou, která ji nepožaduje. Pojištění by mělo platit celosvětově, protože i na dovolené se vám může podobná nepříjemnost přihodit. Jako u každého jiného pojištění si pak i při pojišťování odpovědnosti za škodu volíte limit pojistného plnění. Ten je čistě na vás.

Tip: Podívejte se na další rady, na co dát pozor u pojištění odpovědnosti.

Podnikatelé či zaměstnanci mají speciální pojištění odpovědnosti

Pokud podnikáte, je vhodné uzavřít si pojištění odpovědnosti podnikatele. Některé profese, u nichž hrozí vysoké riziko zavinění závažných škod (advokáti, lékaři, soudní znalci apod.) mají toto pojištění povinné. Existuje i varianta pro OSVČ a pro zaměstnance. Takové pojištění určitě ocení zejména řidiči dopravních prostředků a lidé pracující s drahými přístroji.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.