Rozdíly mezi topením a kamny – co je lepší?

Topení nebo kamna? Věčná otázka, ohledně které se vedou neustálé diskuze. Ať otevřete prakticky jakýkoliv magazín, zabývající se bydlením a žitím, všude se dočtete alespoň nějaký základní informace ohledně vytápění. Co se lidí týče, názory se různí. Jedni nedají dopustit na bezstarostné topení, jiní i vychvalují krbová kamna, bez kterých si život již nedovedou představit. Co preferujete vy?

Topení jako bezpečná varianta

Topení je bezesporu bezpečnější variantou, neboť existuje opravdu minimum případů, kdyby by domácí topení způsobilo nějakou katastrofu nebo dokonce požár, což o krbových kamnech říct nelze. Topení je nastaveno na určitý režim, který případně můžete regulovat a o víc se již nemusíte starat. Co se tedy bezpečnosti a prakticky bezstarostnosti týče, v tomto případě topení jednoznačně vede.

Co když bude zima i v létě?

Problémem topení je ale fakt, že funguje jen v určitou dobu, kterou rozhodně neovlivníte, neboť je podmíněna změnou ročního období, nikoli teplotami. A právě to by mohl být základní kámen úrazu. Mnohdy totiž i v letních měsících bývá opravdová zima a jistě vás nejednou napadlo, že byste si ve studeném obývacím pokoji, přitopili. To ale v případě klasického topení jednoduše není možné. Naopak krbová kamna nebo klasický krb je zdrojem tepla po celý ok, ať už je studená zima nebo chladné léto, vy si můžete zatopit kdykoliv si vzpomenete. V tomto ohledu jsou proto krbová kamna naprostou jedničkou.

Úspora energie

A teď se samozřejmě dostáváme k další důležité otázce, která vás bude zajímat, a tou je úspora energie. Která varianta je o poznání šetrnější a ušetří vám ročně tisíce korun? Pokud jste i doposud mysleli, že je to topení, jste na omylu a nastal čas vám ukázat, jak moc úsporná mohou být krbová kamna. Vzhledem k tomu, že nemusíte topit vždy dřevem, které je někdy drahé, ale také briketami nebo uhlím, dostanete se na opravdu příjemné ceny. Topením v krbových kamnech, která mohou mít rozvody po celém domě, tak ušetříte ročně dokonce nad deset tisíc korun, což je jistě velmi příjemné.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.