Rekonstrukce garsonky

Pořídit si takové bydlení, které přesně odpovídá naším ideálům, je prostorné, nejlépe v novostavbě a moderně vybavené je velmi obtížné a rok co rok se stává hůře splnitelným cílem. Není se čemu divit, neboť po vlastním hnízdečku touží každý a ceny nemovitostí se šplhají s takřka astronomickým výšinám. Zkrátka a dobře, najít bydlení snů není vůbec nic jednoduchého a spoustě, především mladým párům, nebo samostatně žijícím jedincům nezbývá, než se uchýlit ke skromnější variantě v podobě garsoniéry. Říkáte si, jak se asi žije v jednopokojovém bytě, kde na jedné straně vaříte a o pár metrů dále uléháte ke spánku, ovšem pokud budete chytří a provedete drobnější změny, rázem zjistíte, že obývat malou garsonku, nemusí být vůbec na škodu…

 

Opticky větší díky barvám

 

Pravděpodobně si ani nedovedete představit, co s místností dovedou udělat barvy. Pakliže jste zdi garsonky vymalovaly červeně, růžově či jakoukoliv tmavou barvou, není divu, že máte pocit stísněného prostoru. Vsaďte naopak na odstíny světlé, které místnost opticky zvětší, provzdušní a dodají ji čistotu. Bát se nemusíte ani bílé a samolepících tapet, jež lze stejně snadno sundat, jako aplikovat.

 

Šetřete nábytkem

 

O tom, že nejvíce prostoru zabere nábytek nemusí být řeč, to je zkrátka dané. Proč byste ale svůj miniaturní byt zahlcovali spoustou nepotřebných komod a skříní, když si hravě vystačíte bez nich? Do předsíně si nechte namontovat skříň zabudovanou, která pojme spoustu oblečení, ale také vysavač a nejrůznější čistící prostředky. Do obytné místnosti poté umístěte spíše praktické police v úrovni obličeje či například posuvný konferenční stolek s úložným prostorem. Mějte vždy na paměti, že méně, je někdy více a pakliže chcete zvětšit prostor, platí toto pravidla dvojnásob.

 

Sedačka místo postele

 

Nejvíce místa v místnosti zabere velká čalouněná postel. Nahraďte ji proto raději menší rozkládací pohovkou, která přes den s pokoje vykouzlí malebný obýváček vítající návštěvy a na noc se pomocí několika jednoduchých kroků promění v pohodlnou postel pro dva.

 

Kde budeme snídat?

 

Garsonky obvykle vlastní menší kuchyňskou linku či kout a o zbytek se musíte postarat sami. Jakmile vyřešíte spaní, jistě vás automaticky napadne, kde budete stolovat. Zapomeňte na klasické jídelní stoly, jež akorát překážejí a raději zvolte barový pult volně navazující na linku. Její působiště zvětšíte, čili se vám bude lépe vařit a barové židle v případě momentálního nevyužití snadno zastrčíte pod stolek.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.