Rekonstrukce dětského pokoje

Doby, kdy obydlí působilo čistě jako střecha nad hlavou bez známek útulnosti, jsou ty tam. Dnes se při zařizování bydlení soustředíme na nejnovější trendy, oblíbené materiály a barvy a především na to, abychom se zde cítili opravdu jako doma. K tomu ovšem moderní vybavení nestačí, každý člen rodiny by si v bytě či domě měl najít své zázemí, které mu bude blízké a kam se může uchýlit v případě potřeby odpočinku či odreagování se. Ženy své útočiště zpravidla hledají v kuchyni, muži v obývacím pokoji nebo pracovně a děti samozřejmě v dětském pokoji, kde také prožijí značnou část svého mládí. Dětský pokoj by tedy měl být něčím, co vašim ratolestem poskytne náruč bezpečí, ale také komfortu a v pokročilém věku i soukromí. Pakliže při pohledu na místnost, jež obývají vaše děti pociťujete touhu měnit a renovovat, nyní je ta správná chvíle provést rekonstrukci byť i v podobě drobných změn.

Zohledněte věk dítěte

Děti rostou jako z vody a než se nadějeme, z malých rozkošných batolat jsou předškolní rošťáci a za nedlouho pubertální výrostci. Asi vám proto není třeba zdůrazňovat, že právě dětský pokoj je místnost, která nejvíce podléhá změnám. Je celkem logické, že miminko vyžaduje zcela jiné věci, než dospívající teenager. Pakliže se v pokoji vaší téměř plnoleté dcery choulí panenky a zdi zdobí medvídci, vezměte její prosby o nový pokojíček vážně.

Opticky větší místnost

Zatímco malé děti si vystačí s hračkami, ty dospívající mají trochu větší nároky a vedle počítače, televize a další elektroniky by rovněž nepohrdly sedací soupravou a konferenčním stolkem. Jak ale do poměrně malého panelákového pokoje vměstnat ,,miniobývák“? Vyřešte situaci pomocí patrové postele, která pokoj opticky zvětší a vytvoří prostor, kam snadno umístíte menší pohovku i moderní stoleček.

Šetřete barvami

Pakliže nechcete každých pár let znovu a znovu malovat, vyzkoušejte neutrální tóny barev v kombinaci s tapetou či snímatelnými samolepkami, které vypadají skvěle a ve chvíli, kdy vašeho potomka omrzí, jednoduše je bez závad na stěně sundá.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.