Rady a tipy pro výmalbu bytu

Otlučené rohy, různé cákance, čmouhy nebo otlapkané stěny kolem vypínače..Znáte to? Pokud jste svůj byt či vnitřek domu nevymalovali během posledních 5 let, tyto již zmiňované nedokonalosti vám nejspíš dělají společnost. Nemluvě o tom, že barva ztratila svůj šarm a po letech dlouhého otírání se o stěny, barva zašedla a působí studeně a neútulně. Proto jestli tuto podobu váš byt má, je nejvyšší čas na změnu, a to dát mu nový kabát v podobě hezké nového nátěru. Právě totiž nový nátěr dokáže nejen zlepšit vzhled vašeho bytu, ale zároveň vytváří zdravější klima v pokoji díky nižší prašnosti a ovzduší ve vašem pokoji se rozvoní a zregeneruje mikroklima místnosti. Před pěti a více lety nebyly na trhu tak kvalitní barvy, takže nový nátěr zvýší i odolnost ošetřovaných povrchů.

V současné době je na trhu široká škála různých interiérových nátěrů, které mají specifické vlastnosti pro individuální místnosti. Například pokud vás trápí plísně, použijete k dezinfekci napadených míst a k dalšímu zamezení růstu těchto mikroorganismů speciální penetrační nátěry, které mají fungicidní a antimykotický účinek. V místnostech, jako je kuchyň nebo obývací pokoj, které jsou vytížené ve vašem bytě nejvíce, určitě doporučujeme použití vysoce otěruvzdorných a lehce omyvatelných barev. V ložnici je dobré volit lehké a prodyšné barvy pro umožnění regulace mikroklimatu v místnosti, která vám dopřeje lepší a kvalitnější spánek. Do koupelen se zase nejlépe hodí silikonové barvy, které vám dopřejí lepší ochranu stěn vůči vodě a vytvářejí totiž neprodyšnou vrstvu.

Vymalování dětských pokojů

Dětský pokoj je pro děti tou nejdůležitější místností ve vašem bytě. Je to zároveň jeho útočiště a tak je důležité, aby se v něm cítilo dobře a bezpečně. Jestliže chcete vy, rodiče, pro svoje ratolesti docílit takového efektu, měli byste myslet především na vhodnou volbu barev. Díky nim, můžeme totiž navodit požadovanou atmosféru. Malba dětského pokoje není jedna z těch složitějších, ale na druhou stranu, by se tato činnost neměla podceňovat. Pravdou je, že jestliže se vám to nepovede napoprvé, můžete to lehce změnit, ale ne každý má čas a peníze na více pokusu při nátěru místnosti.

Pro pokojíčky vašich dětí je nejlepší zvolit lehce omyvatelné a odolné barvy, bez zápachu který by mohl nosánkům vašich dětí škodit (zejména pokud máte děti alergiky). Mnoho odborníků i pediatrů doporučuje pro výmalbu dětských pokojů volit pestré barvy. Toto pravidlo „pestrých barev“ však častěji platí u hraček, obrazů a knih. Proto bychom měli být maximálně obezřetní, kterou barvu volit. Měli byste se vždy nejprve zamyslet, k jakým barvám dítě tíhne a které se mu líbí. Ovšem všeobecně se doporučují pastelové barvy, které navozují příjemnou atmosféru v pokoji a nejsou nijak zvlášť výrazné, že by vás z toho po delší době mohli začít bolet oči. Se sytými barva proto opatrně. Dítěti se často rychle přestanou líbit a někteří odborníci tvrdí, že tyto barvy neblaze působí na psychiku dítěte.

Proto neváhejte se poradit s odborníky přes nátěry, aby vaše dítě mělo příjemný a čistý pokojíček.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.