Rady a tipy pro správný výběr konferenčního stolku

Obývací pokoj bývá tou nejnavštěvovanější místností v celém vašem bytě. Každý obývací pokoj má, a tak nemusím připomínat, že tento pokoj většinou obsahuje pohodlnou pohovku, televizi, knihovnu a konferenční stolek. Ač se na první pohled může zdát, stolek nemusí být tím nejhlavnějším, ovšem to není pravdou, bez konferenčního stolku si snad obývací pokoj už nikdo přestavit nedokáže. Ale otázkou je, jak tento kus nábytku správně vybrat, aby vhodně celý pokoj doplňoval nebo dokonce, aby se stal jeho dominantou. My vám proto poradíme, jak ten stole správně vybrat a čeho se naopak vyvarovat.

Na trhu se vyskytuje široká škála konferenčních stolků: malé, velké, skleněné, dřevěné, plastové, zkrátka je jich mnoho. Výrobci nabízejí i spoustu originálních novinek, které jsou však většinou předražené a lidé si je kupují spíše jako designový prvek do obývacího pokoje. Vybrat skutečně funkční stolek, který se pohybuje v rozmezí obsahu peněženek průměrně vydělávajícího občana, proto není snadné. Zkusíme vám tedy pomoci vybrat ten pravý stolek pro vás.

Na designu záleží

Jak už bylo řečeno, konferenční stolky je dnes už vyrábějí ze všech možných materiálů, přičemž každý přináší jiný vzhled a jiné vlastnosti. Mezi nejoblíbenější stolky patří například skleněné konferenční stolky. Tyto stolky se dají kombinovat i s dřevem nebo kovem. Samozřejmě se dají pořídit tyto stolky celoskleněné, kdy jedinou neskleněnou část jsou nohy. Oblíbené jsou z důvodu toho, že vypadají opticky lehké, a tak zapadnou snad do každého interiéru. Nevýhodou však může být jejich povrch, na kterém je vidět snad každá čmouha.

Jeden z dalších druhů stolků je stolek dřevěný. U těchto stolků je proto samozřejmě důležitý výběr správného dřeva. Záleží na tom, jakého dřeva bylo při výrobě použito a zda byl dřevu ponechán jeho přírodní vzhled, nebo jestli je naopak barvitě lakované.

Jednou z méně častých variant jsou celokovové stolky. Nevýhodou je, že působí těžkopádně. Proto se kov u stolků používá často v kombinaci se sklem, které je naopak odlehčí. Tyto stolky se však s vhodnými doplňky hodí do moderního interiéru skvěle.

Nejen, že je důležité vybrat si správný materiál, ze kterého je stolek vyroben, ale je důležité vybrat si správný tvar příslušného nábytku. Tvar konferenčního stolku si můžete zvolit ze široké nabídky nejrůznějších tvarů. K nejtypičtějším tvarům patří obdélníkový tvar, oválný nebo kulatý tvar. Samotný tvar stolku by měl ladit se zbytkem pokoje. Například jestli ostatní nábytek máte hranatý, měli byste zvolit čtvercový či obdélníkový tvar konferenčního stolku. Ovšem jestli máte malé dítě, bude bezpečnější koupit stolek oválného tvaru. Důležitý je také dostatečný odkládací prostor uvnitř stolku.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.