Pryč s alergeny!

Trápí vás často uslzené oči, ucpaný nos, svědivé patro a u vašich dětí dokonce pozorujete zvláštní příznaky kopřivek či jiných ekzémů? Pak máte ve svém obydlí pravděpodobně co dočinění alergeny, které dovedou velmi výrazně ovlivnit život. Zbavte se jich pomocí jednoduchých triků jednou pro vždy.

 Nebezpečné alergie

Když se řekne alergie, možná pouze teatrálně mávnete rukou s poznámkou, že ji dnes trpí téměř každý a proto by vás rozhodně neměla znepokojovat. Ovšem klasické příznaky alergií v těle neprobíhají jen tak pro nic za nic a svého nositele informují, že něco není v pořádku. Z neléčených alergických reakcí se mohou postupem času jednak vyklubat alergie další a nebo se v horším případě mohou prohloubit například v astmatické záchvaty či dušnost, jež může skončit i smrtí. Obzvláště malé děti by proto s alergeny neměly přijít do styku.

 Alergeny v domácnosti

Mezi nejčastější alergeny v domácnostech patří prach, kterému se lze ubránit velmi těžko, neboť nás obklopuje neustále. V minimálním množství dráždivý není, avšak nánosy špíny a bakterií jsou doslova hojnou půdou pro vznik alergií a citlivosti. Pořiďte si proto antibakteriální utěrky na prach, spreje zabraňující usazování nečistot a speciální saponáty, které odstraní prach i z těžko dostupných míst a působí preventivně proti dalšímu vzniku. Pokud vy nebo kdokoliv z rodiny alergií na prach trpíte, věnujte celkovému úklidu domácnosti podstatně větší pozornost, organismus vám poděkuje.

 Alergeny v okolí domu

Zapomínat byste rozhodně neměli ani na prostředí okolo domu, které je rovněž prosyceno množstvím dráždivých faktorů. Jedním z nich jsou například domovní a venkovní plísně, které vznikem vlhkého počasí a špatného těsnění vzniknou velice snadno. Odstranit je můžete pomocí speciálního přípravku, kterým je například Savo, jež zlikviduje i samotné zárodky bakterií hluboko v omítce. Dalším alergenem v okolí domu je pak samozřejmě pyl, kterého se ale zbavíte jen velmi obtížně. Jednou variantou proto je, nepřijít s pylem do přímého kontaktu, dětem často oplachovat ruce i obličej a v případě těžkých alergických reakcí a astmatu, nepěstovat květiny.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.