Prostorné kuchyně a jak vlastně vypadají?

Bez kuchyně, především kuchyňské linky si málo kdo dovede svůj byt představit. Bez pohovky a dokonce i kvalitní postele lze žít, nutno podotknout, celkem obstojně, ovšem pokud si nepotrpíte na stravu pouze v restauračních zařízeních a rádi si alespoň osmažíte slaninu a vajíčka k snídani, bez základního kuchyňského vybavení se prostě neobejdete. Většina lidí tak tuto část obydlí považuje za automatickou, aniž by si uvědomovala její pravý smysl a kritéria, která by měla mít. Kromě již zmiňované plotýnky, trouby a nějaké té plochy na přípravu chutných pokrmů by rozhodně měla dominovat prostorem. Co ale konkrétně si pod tímto obsáhlým pojmem přestavit?

 

Prostor si logicky představíte jako velkou spoustu místa a prázdné plochy, na kterých lze tančit či dokonce běhat. Heslem prostorné kuchyně je ale myšleno podstatně více, než jen zbytečná spousta místa. Kuchyně je hned po toaletě nepraktičtější místností v domě a i když by měla nějak vypadat a pravděpodobně podléhat posledním trendům, stále by se měla držet svého základního poslání, které je jakýmsi nepsaným pravidlem.

 

Dostatečně velká linka

 

Když se tedy řekne prostorné kuchyně, měli byste si zákonitě vybavit místnost s kuchyňskou linkou do tvaru L, U či s praktickým ostrůvkem, který může sloužit buď jako pracovní plocha a nebo k umístění trouby se sporákem a digestoře, jež v tomto případě snadno zaujme i pozici designérského kousku. Rovněž by měla vlastnit tolik pracovní plochy, kterou jste schopni efektivně využít bez tendence zbytečného hromadění zbytečností, které v kuchyni nemají co dělat.

 

Nezapomeňte na zdi

 

Jistě všichni víte co umístit do útrob linky, jsou to hrnce, skleničky, příbory a mnoho dalšího nádobí, jež denně využijete, kam ale s dózami na potraviny, kuchařkami, sirkami či zavařeninami, které je škoda schovávat? Při zařizování kuchyně proto vždy myslete na police a regály, kterými kuchyni nejenom stylově ozvláštníte, ale především je využijete na maximum

 

Úložné prostory

 

Další na řadě jsou samozřejmě všude využitelné úložné prostory, jež se především v kuchyni nikdy neztratí. Pakliže nevlastníte menší komůrku, ze které lze udělat spíž, zvolte jako ideální ,,špajzku“ vestavěnou skříň či starší kredenc.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.