Pro a proti myčky na nádobí

Jak to tak bývá i myčka nádobí má své odpůrce a příznivce. Je jen na vás, kam se zařadíte vy. Ten co myčku na nádobí nemá, asi těžko bude posuzovat, kdo má vlastně pravdu. Odpůrci myčky na nádobí většinou argumentují drahou pořizovací cennou, agresivními tabletami nebo drahým provozem (spotřebovaný proud a zahřátí vody). Příznivci naopak argumentují pohodlným mytím, ušetřeným časem a vodou, které myčka nádobí skutečně nespotřebuje mnoho. Mezi odpůrce se řadí povětšinou ti, kteří myčku nemají z důvodu toho, že ji buďto nedůvěřují nebo si ji zkrátka nepřejí. Na druhé straně ti co myčku na nádobí mají, na ni nedají dopustit a řadí e tak mezi její příznivce. Ale i mezi těmi co myčku mají, se najdou i tací, kteří ji nemají příliš v oblibě. Totiž jediný diskutabilní problém je ten, že po umytí se musí vyndat včas nádobí do kredence, polic nebo šuplíků. My vám tedy pomůžeme zařadit se buďto mezi příznivce nebo mezi odpůrce na základě našeho článku.

Výhody myčky

Myčka nádobí je velmi tichá, bezpečná a šetří vaše peníze. Další výhodou je to, že výborně myje a leští, čili odstraňuje téměř všechen nepořádek v kuchyni. Poslední bod je samozřejmě relativní, jelikož pořádek v kuchyni je věcí správné organizace.

Jedna věc je, vložit nádobí do myčky a druhá je, vyndat čisté nádobí z myčky. Když je totiž myčka nevyklizená, mnoho lidí se už někdy ptá, jestli by nebylo rychlejší všechno to nádobí umýt bez přípravy rovnou v ruce než myčku zdlouhavě chystat, vložit tabletu popřípadě čistit filtr, ještě všechno nádobí otřít a potom ho urovnat tak, aby se ho do myčky vešlo co nejvíce, ovšem zároveň aby si navzájem nepřekáželo. Je známo, že při ručním mytí nádobí strávíme statisticky celé dva dny týdny času v roce. Pokud máte myčky, příprav vyprázdněný myčky zabere daleko kratší čas. Jednou z největších výhod je ovšem to, že myčka ušetří významné množství vody, a to až 50 – 60 litrů za jedno mytí.

Když chcete mít skutečně klid, je nejlepší pořídit si dvě myčky. Sice tento nápad vám může znít absurdně, ale nemusí být. Výrobci vyvinuli už naprosto organizačně dokonalý systém dvou myček, ze kterých se nikdy nádobí nevyndává do žádných polic či kredenci, dokonce e nevyndává ani do šuplíků. Nádobí se přestěhuje postupně, jak se špiní, právě d té myčky druhé, které se potom zapne, zatímco špinavé nádobí se odkládá do vyprázdněné myčky první.

Doufejme tedy, že jsme vám tímto článkem alespoň trochu objasnili situaci kolem myček.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.