Potahy z kůže nevychází z módy

Pohovky z kůže jsou to pravé pro lidi, kteří preferují kvalitu, originalitu a hlavně nadčasovost. Kůže je přírodní materiál, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky a díky široké nabídce na trhu a více druhům (i méně kvalitnějším) kůží užívaných při výrobě, si může koženou pohovku či křeslo dopřát skutečně každý. Možná si kladete otázku, čím to je, že je kůže na trhu stále tak oblíbená. Odpovědí může být například to, že se jedná o nesmírně odolný materiál, takže vám při troše péče bude dělat společnost po dlouhá léta. Svým přírodním původem je nezaměnitelný a originální, a tak jakýkoliv výrobek z kůže, dodá vašemu interiéru to pravé kouzlo.

Nejčastější mýty

Jeden z největších mýtů, který kdy o kůži vznikl, je ten, že v zimě chladí a v létě se při posezení lepí na pokožku. Skutečně nejnepravdivější mýtus. Pokud si totiž koupíte kůži pravou, nikoli koženku nebo jinou uměle vyrobenou napodobeninu, nemůže se vám nic takového stát. Sice se zdá kůže v prvních okamžicích chladná, ale to se děje jen do doby, než kůže příjme (nasaje) teplotu vašeho těla. V tomto je právě kůže jedinečná – dokáže přijímat i izolovat teplotu lidského těla. Tudíž se nikdy nebude ochlazovat nebo naopak oteplovat. Tato lež vznikla na základě častého zaměňování pravé kůže s koženkou. Koženka je umělý materiál, tudíž se u ní s podobně nepříjemnými vlastnostmi můžeme setkat.

Jak už bylo zmiňováno, kůže je neskutečně originální a jedinečná. Avšak jednou z výhod, která nebyla zmiňována, je to, že tento přírodní materiál odolává bakteriím, nezadržuje prach ani jiné nečistoty. Tyto vlastnosti kůže ocení zejména alergici. Další výhodou je její údržba. Jelikož se velmi snadno čistí a kůže ej i po několika letech prodyšná. Avšak jednou z největších výhod je její dlouhá životnost. Kůže vám totiž díky její mechanické odolnosti vydrží velmi dlouho. Proto i když se vám zdá počáteční investice, například do kožené sedačky, oproti jinak potaženým pohovkám, vysoká, jedná se o nejkvalitnější materiál, do kterého se vyplatí investovat. Investice se vám totiž několikanásobně vrátí.

Na trhu se vyskytuje mnoho druhů kůží, a to například kůže Anilinové, které patří mezi nejčastěji užívané. Tato kůže je má povrch ošetřený voskem a je velmi příjemná na dotek. Na trhu se můžete setkat s rozličným zbarvením, díky němuž je každý kousek naprostým originálem. Také má vynikající ponechání původní kresby líce. Bohužel nevýhodou je její náročnější údržba a poměrně vysoká pořizovací cena. Ovšem jak už bylo zmíněno, cena odpovídá kvalitě a tak se nemusíte obávat špatné investice.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.