Posilovna v pohodlí domova

Po zimě může člověk trochu vyjít z kondice, a tak jsou na jaře posilovny nebo fitness centra plná. Kdo by se ovšem chtěl mačkat v přeplněné místnosti. A tak nevyužít takovou možnost, jako že si můžete zařídit posilovnu vás doma a vrátit své tělo do kondice a celkově rozhýbat. Možná se obáváte, že profesionální stroje se vám nevejdou do vašeho malého bytu, tyto obavy však můžete zahodit, jelikož výrobci těchto strojů přizpůsobily posilovací stroje možnostem domácího prostředí. I jejich obsluha a skladování je poměrně snadné. Existuje na trhu spousta druhů těchto vymožeností a i jejich ceny jsou pro spotřebitele příznivější. Doporučujeme, abyste si nejprve pořádně promysleli, kdo vaši posilovnu bude využívat a jaké konkrétní partie vašeho potřebujete posilovat. Pokud například chce cvičit žena, která chce nejčastěji zhubnout nebo jestli ve vaší posilovně bude posilovat muž, který chce naopak nejčastěji nabrat na svalové hmotě a podobně. Jestliže ve vaší budoucí posilovně bude cvičit muž i ženy, je třeba zvolit určitý kompromis. Nejideálnější je, když se s vybudováním posilovny počítá již při stavbě nemovitosti. Je dobré volit dobře větranou místnost s možností regulovat teplotu. Co se týče výběru vybavení a posilovacích strojů, je nejlepší se poradit se specialistou v příslušné prodejně, aby vám doporučil, co je nejvhodnější a aby odpovídali vašim požadavkům. Je tu i varianta, že vám pomůže sestavit cvičební plán, aby vaše cvičení bylo efektivní. Rozhodně si, ale posilovací stroje osobně a důkladně vyzkoušejte. Nedoporučujeme na kvalitním vybavení šetřit, s ohledem na vaše zdraví.

Typy na správné cvičení

Abyste správně cvičili, měli byste posilovat celé tělo a ne jednotlivé problémové partie. Tělo by mělo být celé zpevněné, aby lépe pracovalo. Pamatujte, že nejen hýždě či břicho dělá naše tělo atraktivní, ale také správné rovné držení těla, kterého docílíte například posilováním bederních svalů. Zejména u domácího posilování, kde nemáte k dispozici trenéra, by se vám mohlo lehce stát, že nezvolíte ty nejvhodnější cviky.

Trénink by měl obsahovat tři hlavní zóny, kterými při cvičení procházíme. Začínat i končit by měl rozcvičením (strečink), které slouží pro posílení kondice, kardiovaskulárního systému a správnému spalování tuků. Rozcvičovat se můžeme například na rotopedu, běžících pásech či na stepperech. Prostřední zóna by měla být silová, ve které jde hlavně o to, abyste získali co nejvíce svalové hmoty.

Jestli chcete cviky provádět dobře i bez asistence trenéra, vybavte místnost zrcadlem, popřípadě zrcadly. V zrcadlech si budete stále na očích a budete si moci kontrolovat správné držení těla. Na zem, pod stroje, je doporučeno položit podložku, která chrání podlahu a tlumí nárazy.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.