Podle čeho vybírat lokalitu ke stavbě domu?

Už vás nebaví bydlet v pronajatém bytě, za který vyhazujete peníze oknem a kde se navíc, jako rodina, nevejdete? Pak je zcela přirozené, že se poohlížíte po rodinném domě, který uspokojí všechny vaše potřeby a tužby po veliké kuchyni, pohodlném obývacím pokoji a dětských pokojích jako z katalogu. Než se ale rozhodnete stavět, pečlivě si rozmyslete volbu lokality. Mějte na paměti, že v daném místě pravděpodobně zestárnete a proto by měla být takřka dokonalá.

Zohledněte svůj charakter

O koupi parcely velmi často rozhodne cena. Pokud je ale pozemek velmi laciný, je to trochu podezřelé a pravděpodobnost, že oblast není ideální, je více než veliká. V každém případě byste vždy měli zohlednit vaši a partnerovu povahu. Pakliže nemáte rádi ruch, hromadnou dopravu a smog, těžko si pořídíte domek téměř v centru města. Raději se podívejte po perifériích, které jsou klidné, příjemné a proto rodinný život, tou nejlepší volbou.

Dostupnost MHD

Samozřejmě, že osobním automobilem se dnes dostanete všude, takže můžete bydlet prakticky kdekoliv. Pokud ale máte děti a nechcete je každý den všude vozit, myslete na dostupnost MHD. Doprovázet ratolesti každý den do školy, ze školy a na kroužky, je neuvěřitelná ztráta času, které byste po čase litovali. Není zkrátka nad to, když děti mohou nasednout do blízkého autobusu nebo vlaku a to školy či města, se dopravit sami.

Škola, doktor, lékárna…

Doposud jste byli zvyklí, že se vaše oblíbená restaurace nachází 2 minuty od bytu? Na tuto změnu si snadno zvyknete a alespoň budete trávit více času doma. Co by ale bylo problematické, je absence školy, školky, ale také lékaře a lékárny. Myslete proto především na tyto instituce, případně pak na jakýsi nadstandard v podobě kadeřnice, manikérky nebo kosmetičky. Co je také podstatné, je blízkost alespoň malého obchůdku s potravinami. Větší nákup si vždy uděláte dopředu, nicméně čerstvé rohlíky, jsou čerstvé rohlíky.

Dostatek přírody

Co by ve vašem okolí také nemělo chybět, je dostatek přírody. Ta vám bude dennodenně dodávat spousty energie, čerstvého vzduchu, ale také příjemný pocit. Nehledě na to, že můžete kdykoliv na rodinnou procházku lesem.

Sousedé

No a co v neposlední řadě ovlivní vaše živobytí, jsou samozřejmě sousedé. Ti by měli být ideálně vašeho věku, neboť přátel není nikdy dost, vyhněte se sociálně slabší jedincům a také myslete na své děti. Kamarádi v okolí vždy potěší.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.