Nejlepší tyčový vysavač

vacuum-cleaner-268179_1920

Tyčové vysavače jsou pro český trh poměrně novinkou a tak si své místo teprve pomalu budují. Spousta lidí stále radši volí klasický vysavač před tyčovým, ale je to škoda. Tyčový vysavač nabízí vše co klasický plus ještě něco navíc. Jak si tyčový vysavač vybrat a jaké jsou ty nejlepší, to se dozvíte v následujícím článku.

Proč zvolit tyčový vysavač?

Hlavní a největší výhodou tyčových vysavačů je jejich skladnost. Tyčové vysavače se jednoduše postaví do kouta nebo zasunou pod postel a nikde nepřekážejí, na rozdíl od klasických, kde překáží dlouhá trubice.

Nejlepší tyčové vysavače se dokonce dají ještě více sklopit nebo zmenšit a umožňují tak ušetřit ještě více místa. Díky tomu, že jsou takhle skladné, bývají i lehké a snadno přenositelné. Jistě to ocení ti, co mají doma schodiště.

Pro práci s tyčovým vysavačem je charakteristická lehkost a elegance. Tyčové vysavače mají ergonomicky tvarovanou rukojeť, ta umožňuje pohodlné vysávání a možnost vysávání pod nábytkem a v rozích místnosti.

Jak vybrat nejlepší tyčový vysavač?

Při výběru vhodného tyčového vysavače je potřeba zvážit několik věcí. Hlavně by se mělo hledět na typ podlahy, která bude vysávána. Dále pak záleží na tom, zda jsou v domácnosti alergici nebo domácí mazlíčci. Také jestli budou vysávané velké plochy nebo spíš menší prostory s výklenky a nábytkem. Díky následujícímu seznamu se tak můžete snadno rozhodnout, který tyčový vysavač je nejlepší.

Důležité je sledovat:

  • výkon vysavače

  • hlučnost vysavače

  • kvalitu vysávání

  • objem nádoby

  • kvalitu baterií

  • délku doby fungování bez dobíjení

Výkon tyčového vysavače

Základním kritériem a také tím nejdůležitějším je výkon vysavače. Sací výkon bývá ve většině případů uvedené na krabici vysavače. V případě, že sací výkon není uvedený, jeho hodnota odpovídá jedné pětině příkonu.

 Podle regulí Evropské unie se na trhu s vysavači nesmějí objevovat ty vysavače, které mají příkon větší než 1500 W. Speciálním případem jsou vysavače s akumulátorovým napájením, ty většinou sací výkon ani příkon na svém obalu uvedený nemají.

 Při výběru vysavače podle výkonu, hraje důležitou roli také typ podlahy. Na podlahové krytiny jako je linoleum nebo jiné podlahy stačí vysavače s menším výkonem. Naopak koberce s delším vlasem vyžadují silnější vysavač s vyšším sacím výkonem.

Bez dlouhé šňůry

S postupným vývojem tyčových vysavačů se změnil i způsob jejich pohánění a tyčové vysavače do sítě jsou nahrazovány. Stále více se objevují tyčové vysavače, které se nabíjejí ve speciálním dobíjecím stojanu a nepraktická šňůra, tak mohla zmizet. Postupně jak se zvyšoval potřebný výkon vysavače se zvyšuje i doba, kdy je schopný pracovat bez dobíjení.

Něco navíc

Tyčové vysavače nejen, že přestaly fungovat bez připojení k síti, ale také bývají doplněné o LED diody, které svítí v malých a obtížně dostupných místech. Nejen, že je místo osvětlené, ale zabrání se tak vysátí drobných předmětů.

Tyčové vysavače bývají vybaveny zabudovanými nástavci na jiné čisticí kartáče a doplňky. Existují kartáče určené na chlupy po domácích mazlíčcích nebo rotační kartáče se zabudovaným patentovaným systémem Brush Roll Clean, který namotané vlasy či chlupy na kartáči rozřízne a ty pak mohou jít do nádoby.

Na koho je spoleh?

Tyčové vysavače se dnes zařadily mezi nabídku většiny tradičních výrobců klasických vysavačů. Najít se tak dají v sortimentu značky Bosch, Sencor, Vorwerk nebo u tuzemské značky ETA.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.