Nebezpečí v dětském pokoji – na co dát pozor?

Váš dům by měl být útočištěm, kde se budete cítit vždy v naprostém bezpečí a chráněni od okolního světa. Ovšem i takovýto azyl se někdy může proměnit v ráj nástrah, které mohou ohrozit nejenom vás, ale především vaše děti, které se na rozdíl od vás, nedokáží bránit a sami chránit.

Možná byste čekali, že časovanou bombou a největší hrozbou je kuchyně plná nožů a nejrůznějších robotů, dle statistik jsou ale překvapivě nejděsivější dětské pokoje. Položte si tedy zásadní otázku, zda si můžete být stoprocentně jistí, že je právě vaše dítě v pokoji v bezpečí…

V první řadě zásuvky

Zásuvky jsou věčné téma, vůči kterému je spousta lidí již imunní. To je ovšem věčná škoda, neboť zásuvky byly, jsou a vždy budou hrozbou, neboť se nacházejí v každé místnosti, často dokonce na toaletě. Stačí vteřina a vaše dítě strčí mokré prsty, kovový drátek či obdobný předmět do otvoru a malér je na světě. Opatřete proto jističe, které mohou být i v zajímavých dětských motivech a veselých barvách, jež se rázem stanou příjemnou dekorací.

Ostré rohy

Pravděpodobně si ani neuvědomujete, kolik se v dětském pokoji nachází ostrých rohů, o které se dítě může snadno a rychle zranit. Stůl, komoda, postel, možná i některé stavebnice snadno ublíží a tak již neotálejte a opatřete si silikonové ochrany na rohy, které jsou funkční, bezpečné a dokonce velmi levné.

Okna, kliky, parapety

Existuje nespočet případů, kdy se dítě zabilo pádem z okna a přitom se zřídka kdy jednalo o rodiče, jež by své dítě zanedbávali. Pakliže máte špatně těsnící okna, nevhodné kliky a nebo parapety, na které lze vylézt, stačí pár sekund a ratolest se může ocitnout na druhé straně. Nezapomeňte, že jsou děti neskutečně vynalézavé a často přijdou na něco, co by dospělého nenapadlo. Okna pro všechny případy zamkněte na sto západů a snažte se před dítětem tvářit, že neexistují!

Drobné hračky

Kdo by to byl řekl, že právě drobné chrastítko nebo roztomilá plyšová hračka může být tím největším problémem. Některé hračky jsou bohužel velmi nekvalitní a obsahují tak malé součástky, že je dítě může snadno spolknout a následně se udusit. Veškeré hračky proto vybírejte s rozmyslem a raději se poraďte s obsluhou či lékařem, o jejich vhodnosti.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.