Na co si při výběru nábytku dát pozor?

Nábytek je samozřejmě nepostradatelnou součástí každého interiéru, bez kterého sice lze existovat, ale o komfortnosti vašeho bydlení by se dalo hovořit spíše v negativním slova smyslu. Jídelní stůl, komody, skříně, sedací souprava a koneckonců i poličky a knihovničky zkrátka do základního vybavení každého bytu i domu patří a záleží pouze na vás, jestli zvolíte spíše minimalistický styl nebo si potrpíte na větší množství nábytku.

Ovšem jako každá koupě, i výběr nábytku má jistá nepsaná pravidla, kterými se sice nemusíte řídit, ale podstatně si jimi usnadníte budoucí bydlení…

Pozor na volbu materiálu

Skříň vás uchvátila na první pohled a ihned jste si ji začali představovat ve vaší ložnici? Než se ale unáhleně dáte do nakupování, dobře si rozmyslete, jestli je materiál onoho kusu nábytku praktický a nebo slouží spíše k estetickým účelům. Mnozí lidé pak utracených peněz litují, neboť předmět brzy podlehne zkáze a zdaleka nevypadá tak, jako před pár měsíci v obchodě. Čemu se raději vyvarujte jsou extrémně lesklé materiály v tmavém provedení, na kterých je vidět každé smítko a především i sebemenší dotek rukou. Skříně z tohoto materiálu pak nemůže být prakticky nikdy zcela čistá, což obzvláště puntičkářským hospodyňkám může vadit.

Dvakrát měř, jednou řež

Kamenem úrazu se velmi často stávají zbrklé nákupy, kdy se s nadšením vrhnete po komodě, jež je v akci a do vašeho bytu se skvěle hodí a až po sléze zjistíte, že se do původního místa vlastně nevměstná. Pak přichází na řadu složité přemisťování veškerého nábytku v bytě a výsledný efekt je k ničemu. Než se tedy rozhodnete si větší kus nábytku pořídit, přeměřte si pečlivě jeho rozměry a až poté se rozhodněte, jestli vám za to opravdu stojí.

Cena versus kvalita

Tuto postel bereme, vždyť je skoro zadarmo! Možná i z vašich úst někdy zazněla tato slova, kterých jste následně těžce litovali. Prodejci své zákazníky obvykle lákají na extrémní akce, které ale propagují o poznání méně kvalitní výrobky, které sice pořídíte takřka za pár korun, ale vzhledem k tomu, že je po několika měsících stejně musíte vyměnit za ty preciznější, koupě se ve finále opravdu nevyplatí. Jakmile uvidíte sebevětší slevu, vždy si nábytek důkladně prohlédněte, zjistěte si o jeho jakosti maximum a porovnejte, zda je za tuto cenu stále výhodný či se jedná pouze o marketingový tah.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.