Manipulační technika – vozíky a rudlíky

30580_pracovne-nohavice-do-pasa-cxs-phoenix-cefeus-1020016

Manipulační technika a plošinové vozíky usnadňují manipulaci a přepravu materiálu a zboží. Jedná se o základní vybavení každé dílny, obchodu, skladu apod. Rudlíky a vozíky na kolečkách usnadňují např. i stěhování a jakoukoliv manipulaci předmětů.

Rudlíky

Výhodu skládacích rudlíků využijí i lidé na dovolené (např. u moře). Takový skládací rudlík zabere málo místa v kufru auta a stane se velkým pomocníkem při transportu lehátka, ledničky a dalších nezbytností z hotelu na pláž. Rudl je perfektní pomůckou např. i na vaší zahradě, v domácnosti, nebo třeba v lese.

Při výběru toho správného rudlu je potřeba zvážit pro jaké využití bude nejvíce sloužit, co s ním budeme přepravovat a na jakém povrchu s ním budeme jezdit. Podle toho vybíráme mezi skládacím a pevným rudlíkem, tvar jeho madla, vedle velikosti vodorovné plochy i možnosti bočnic, nosnost a jeho kolečka plastová či bantamová.

Rudly jsou nepochybně velmi důležití pomocníci, jejichž spektrum využití je velice široké.

Rudl na schody s nosností do 150 kg je ideální pro převoz kancelářských potřeb nebo pro stěhování. Hodí se i do úzkých prostor díky své šířce 510 mm. Trojkolečka v ocelové konstrukci zajišťují šplhání rudlíku na schodech. Chcete-li jej využít na rovině, kolečka jdou snadno zaaretovat.

Manipulační vozíky

Pro větší sklady je potom výhodnější pořízení kvalitního manipulačního vozíku, který zvedá celou plošinu s nákladem až do určeného místa. Na výběr máte z celé řady typů vozíků, které se liší délkou, šířkou, podle typu kol, počtu madel a případných bočnic.

V dnešní době se stávají velice oblíbené elektrické vysokozdvižné vozíky, které dosahují až do takových míst, kam normální člověk nedosáhne.

Praktické plošinové vozíky jsou dostupné v různých barvách, velikostech a s různou nosností.

Do domácnosti, do skladu

Plošinový vozík 800 x 550 s nosností do 200 kg je speciální vozík s jedním madlem a speciálními čtyřmi koly s průměrem 100 mm. Deska vozíku je vyrobena z pevného, protismykového a voděodolného materiálu. Naprosto ideální pomocník do skladu a kancelářských prostor.

Pracovní oděv

Bez pracovního oblečení se neobejde žádný správný pracant. Kvalitní kalhoty, montérky s laclem, pracovní kalhoty, montérkové kraťasy pro práci v létě apod. Různé barvy, spousta kapes, zdvojená kolena, příjemný materiál v různých velikostech. Vyberte si.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.