Přikrývky a polštáře ovlivňují kvalitu spánku. Jak vybírat správně?

Kvalita spánku ovlivňuje správnou regeneraci organismu, podporuje mozkovou činnost, pomáhá s hubnutím a zpomaluje předčasné stárnutí. Navíc jistě znáte rozdíl mezi nocí, kdy se vyspíte kvalitně a situací, kdy se ráno vzbudíte a máte pocit, že jste v noci vůbec nespali. Částečně je to ovlivněno i výběrem správné přikrývky a polštáře.

Vhodná termoregulace v zimě i v létě

Přikrývka slouží k zahřátí a pomáhá našemu tělu lépe hospodařit s teplem během spánku. V létě je to však poměrně nežádoucí a často hledáme něco, co nás naopak trochu ochladí. Při výběru přikrývky je dobré se soustředit na to, zda se jedná o letní nebo zimní variantu. Existují i přikrývky a polštáře pro celoroční použití s univerzálními vlastnostmi.

Výplň vhodná pro alergiky

Lehnete si do postele a začnete kýchat a ráno se probudíte s oteklýma očima. To jsou jasné příznaky alergie. Existuje velká pravděpodobnost, že jste alergičtí na něco ve výplni polštáře nebo přikrývky. V takovém případě volte sortiment, který je vyloženě vhodný pro alergiky.

Polštářky jako dekorace

Dají se umístit na pohovku nebo na ustlanou postel a vytvoří útulný dojem. Povlak na polštářek 40 × 40 centimetrů navíc umožňují měnit vzhled pomocí jednoduchého převléknutí. Snadno tak získáte dekorativní prvek, který budete moci měnit podle nálady nebo aktuální barvy povlečení. Výhodou je fakt, že nemusíte kupovat několik různých polštářků, ale budou vám stačit různé povlaky.

Ložní prádlo je součástí designu interiéru

Pestré vzory nebo naopak jednobarevná klasika se značně podílí na vzhledu celé místnosti. Pocit ze spaní je umocněn v případě, že se nám ložní prádlo líbí. Povlaky na polštářky a na přikrývky je dobré měnit alespoň jednou za dva týdny. Díky tomu dosáhneme pestrosti a život nám nebude připadat tak jednotvárný.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.