Křik, hlasy z TV, hádky, smích – jak se vymanit ze spárů sousedů?

uv

Přirozeností každého člověka je, že touží po svém soukromí. Můžete být extrovert, milovat lidi, společnost a zábavu, ale jakmile přijdete domů a spadne z vás veškerý stres, napětí a celodenní vytížení, chcete být za zdmi své nemovitosti sami nebo spolu se svojí rodinou a v ideálním případě, aby vás nikdo nerušil. Toho můžete poměrně snadno docílit stavbou nebo koupí baráčku, který bude lemovat prostorná zahrada, oddělující vás od okolního světa. Bohužel, ne každý má to štěstí vlastnit dům anebo postrádá finance, které by celou situaci vyřešily. Samozřejmě, i bydlení v bytě může být krásné, útulné a příjemné, nicméně idylku o soukromí vám mohou značně narušovat sousedé a často více lidé nad vámi, než ti, co s vámi sdílí zeď. Jak se akusticky izolovat od okolí, abyste si neustále nepřipadali omezování?

Snažte se sjednat pořádek

Pakliže máte pocit, že jsou sousedé hlučnější více, než je záhodno, máte logicky snahu tuto nepříjemnost řešit, a to ideálně osobně. Otázkou samozřejmě zůstává, z jakého důvodu k nepřiměřenému hluku dochází. Pakliže neustále slýcháte hlasitou hudbu, a to i v brzkých ranních hodinách nebo naopak v době, kdy by všichni již chtěli spát, můžete se pokusit se sousedy komunikovat a domluvit se na kompromisu. Jakmile jsou důvodem hluku hádky mezi partnery, křik miminka nebo neustále vyjící pes, stojíte před velmi obtížným úkolem, který nejspíš nemá řešení, které by vás uspokojilo. Co podniknout v případě, kdy snaha o domluvu jednoduše selhala?

Zbavte se hluku od sousedů, autor: potichu.cz

Pomůže zvuková izolace

V případě, že hluk trvá již delší dobu a změna je v nedohlednu, hledejte řešení u zvukové izolace, kterou vám zajistí akustická izolace. Tento způsob je poměrně rychlý, snadný a především efektivní, což je přesně to, co pro své soukromí potřebujete. Možností, jak s akustickou izolací zacházet je více. Nejlepší variantou je položení akustické pěny přímo do podlahy souseda, odkud hluk vychází. Výsledkem bude hrobové ticho a plačící miminko a hádající se rodiče již nebudou obtěžovat nikoho, kdo bydlí pod nimi. Ovšem ne každý soused je tomuto řešení nakloněn a tak se může stát, že přistoupíte na druhou variantu v podobě izolace stropu. Ta není stoprocentní, nicméně i zde jsou změny patrné a efekt je výborný. Hrozí zde samozřejmě riziko rozprostření hluku, kdy vám nezbude, než izolovat také stěny a tím se hluku zbavit již na trvalo.  Pro izolaci jak podlahy, tak stropu nebo stěn si vyberte kvalitní produkt Cemwood, materiál pro tepelnou i zvukovou izolaci.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.