Krásná zahrada za minimum úsilí

Zahrada je neodmyslitelnou součástí každého domu či chalupy a pakliže ji vlastníte, rozhodně chcete, aby vypadala reprezentativně a byla maximálně účelná. Obzvláště v těchto krásných letních dnech jste si plně vědomi, jak je vlastnictví soukromého pozemku nenahraditelné a dopřát si čerstvou kávu a zákusek na vlastní terase, takřka k nezaplacení. Ovšem zahrádka s sebou také nese jistá úskalí v podobě péče, neboť krásné záhonky a skalky na ni sami nevyrostou. Co ale dělat, pokud toužíte pro přepychovém pozemku, ale nemáte dostatek času na jeho obhospodařování? Nechte se inspirovat jednoduchými triky, jak získat zahradu snů s minimálním úsilím.

Ve stylu Anglie

Ohromným trendem posledních let jsou anglické zahrady, které byly moderní již v minulém století a dnes se jejich popularita ve velkém vrací. Není se čemu divit, neboť anglické zahrady jsou nenáročné a přesto vypadají nádherně. Strojeným skalkám a naaranžovaným křovinám již odzvonilo a nyní jsou opět na řadě ležérně rostlé stromy, přírodní jezírka, minimum květin a dřevěný nábytek. Anglické zahrady se vyznačují uvolněným stylem, který působí neafektovaně a jakoby neuspořádaně, což je pro workoholiky ideálním řešením.

Sekejte ve velkém

Téměř každý majitel rozsáhlejšího pozemku ví, jak zdlouhavé a neuvěřitelně pracné může být sekání zahrady, které je třeba pro skvělý vzhled, velmi často opakovat. Zapomeňte na ruční sekačky a pořiďte si menší traktůrek, který veškerou práci udělá za vás a to v naprosto rekordním čase. Obsluhovat jej můžete jak vy, tak větší děti, pro které se sekání trávy stane novým koníčkem.

Pozvěte odborníka

Až budete plánovat design vaší zahrady a úpěnlivě přemýšlet, kam umístíte jakou rostlinku, raději si pozvěte odborníka na slovo vzatého, který vyhoví každému vašemu přání. Stačí pouze sdělit vaší představu o zahradě nenáročné na údržbu a exteriérový architekt se již o vše postará. Během několika týdnů na vás bude čekat dokonalý skvost, o který se nemusíte téměř starat. Ideální volbou je například japonská zahrada se spoustou písku, vodních ploch  a větších kamenů. Jakmile bude vaše zahrada ,,na místě“ a ve své plné kráse, nezapomeňte na zahradníka, který bude provádět pravidelnou údržbu a to absolutně bez vašeho zásahu.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.