Komfortnější bydlení na počkání? Postačí drobné úpravy interiéru

byvat

Bydlení každého člověka by mělo být zařízeno přesně podle jeho představ. Pakliže do interiéru vložíte svoji duši a charakter, budete se cítit příjemně a právem svůj byt nebo dům budete nazývat domovem. K tomu vám ovšem nepostačí pouze zbrusu nová kuchyňská linka s nerezovými spotřebiči, prostorná sedací souprava, domácí kino a rohová vana. Myslet byste měli i na detaily, které lidé při stavbě či rekonstrukci obvykle opomíjejí. Výsledkem je pak na pohled krásné obydlí, které je však nekomfortní. Jak se zbavit nedokonalostí a mít tak domov přesně podle vašich snů? Postačí maličkosti…

Okna, to není pouze plast a sklo

Samotný výběr oken je často záležitostí na několik týdnů a pokud stavíte dům, měli byste této části věnovat značnou pozornost. Zatímco nábytek snadno rozprodáte a pořídíte si nový, výměna oken je nákladná, zdlouhavá a pro většinu lidí nepříjemná. Zda zvolíte okna plastová, hliníková, dřevěná či z jiného materiálu je čistě na vás, nicméně zapomenout byste neměli ani na stínící zařízení, za která budete vděčni. Po celý rok vám zajistí soukromí, stín kdykoliv jen budete chtít, v letních měsících vás nebudou trápit teploty jako ve skleníku a oslňování sluníčkem se stane minulostí. Ke stínícímu systému lze také připojit praktické sítě proti hmyzu, díky kterým už komáři ani mouchy nemají šanci.

Vyberte si žaluzie podle vašeho vkusu, autor: byvatmoderne

Žaluzie – jaké vybrat?

Žaluzie nejsou v interiéru žádnou novinkou, v bytech se objevují již desítky let, avšak za ty roky prošly značnou změnou a vylepšením. Dnes již existuje spousta variant, které jsou rozčleněny jak podle materiálů, tak designu nebo praktičnosti. Dřevěné žaluzie jsou například skvělou volbou pro byty a domy, kde převládají přírodní materiály, plast se hodí prakticky kamkoliv, včetně veřejných budov, škol, nemocnic a jiných budov a pak jsou tu také žaluzie látkové, jež vypadají skvěle například v dětském pokoji nebo ložnici.

Rolety pro krásný interiér

Máte strach, aby vám stínící systém nenarušil styl vašeho interiéru? Toho se v případě rolet obávat nemusíte. Motorické rolety jsou základní variantou, která je velmi snadná jak na montáž, tak na následné používaní. Montují se přímo na okno, mít je proto můžete během chvilky. Co se samotné manipulace týče, pracovat s nimi dovede i menší dítě, proto se skvěle hodí do dětského pokoje. Další variantou jsou pružinové a řetízkové rolety, rovněž připevněné na okno nebo nadokenní rám. Jejich délka záleží čistě na vašem vkusu, sahat tak mohou jak do délky okna a nebo naopak až na zem, kdy zakrývají parapet. Vybírat můžete také z mnoha druhů látek a zvolit si tak variantu přesně korespondující se zařízením interiéru. Stínění je také třeba řešit ve střešních a podkrovních prostorech, kde jsou zkosené střechy a klasické záclony nejsou vhodnou volbou. Střešní rolety snadno a efektivně zajistí dostatek stínu nebo světla dle aktuální potřeby a rovněž se stanou stylových doplňkem místnosti.

Rolety jsou luxusní variantou pro každý interiér, autor: byvatmoderne

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.