Jste často rozladění? Mohou za to barvy interiéru!

Únava a celkové rozložení člověka souvisí s duševním i fyzickým stavem a vlivem okolí. Pokud žijete v neustálém stresu, špatně se stravujete a nebo se obklopujete lidmi, kteří na vás nepůsobí příliš dobře, nemůžete se logicky cítit příjemně a svěže. Ovšem velmi důležitým faktorem toho, jak se cítíte, je také prostředí, ve kterém žijete a ve kterém trávíte většinu svého času. Máte často pocit, jako by vám docházeli baterky? Pak se zamyslete nad tím, zda je váš byt či dům správně vymalovaný…

Barvy a nálady

Barvy obecně mají úžasný dar, působit na jedince a značně ovlivňovat jeho chování, nálady i úsudky. Ne nadarmo se říká, že pokud máte špatný den, automaticky se oblečete do tmavých barev a v případě veselého vykročení do nového rána si s radostí nasadíte růžovou sukni a spousty doplňků A stejně tak je to i s barvami v interiéru, které dovedou zvednou náladu a nebo vás zahalit do dlouhodobé deprese.

Černá nikdy a nikam!

Černá barva je v módě oblíbená a pravdou je, že sluší téměř každému. Co se interiéru týče, použijte ji na sedačku, doplňky či koberečky, ale rozhodně ji nevolte ve formě černých stěn, které jsou ponuré, smutné a prokazatelně zhoršují náladu i lidem, kteří se obvykle řadí k optimističtějším jedincům. Pokud si nepotrpíte na barvy, zvolte raději šedou, tmavě modrou, petrolejovou a nebo všechny odstíny hnědé.

Červená pro dráždivost

Červená barva je veselá, optimistická a plná života, proto ji zaplňte šatník, avšak na červené stěny raději okamžitě zapomeňte. Vědecké studie dokazují, že červený interiér je sice moderní a stylový, ale dráždí nervová zakončení a dokáže vyvolat nervozitu, stres a dokonce agresivní chování.

Modrá ano i ne

Modrá je v interiérech velmi oblíbená a to právě proto, že je poměrně neutrální a tvárná. Vhodnou volbou je například do společenských místností či na chodbu, nedoporučuje se však do ložnice či koupelny, kde působí studeným dojmem a vy tak můžete často pociťovat chlad a dokonce smutek.

Barvy a vzory

Vzory, objevující se často na tapetách, jsou moderní záležitostí a v interiérech jsou velmi žádaným tématem. Dejte však pozor na kombinaci motivů a barev, které mohou svým výrazným vzhledem vyvolávat bolesti hlavy a stavy úzkosti. Volte raději střídmější varianty v podobě květů, listů a jiných přírodních motivů, jež navozují pocit bezpečí a harmonie.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.