Jarní úklid interiéru jakožto každoroční rituál

Jaro se nám konečně ukázalo ve své pravé podobě a my se tak můžeme těšit z nádherných slunečných dní a lehkého oblečení, které radostně vystřídalo péřové bundy a zateplenou obuv. Jak tomu tak po dlouhé a kruté zimě bývá, většina lidí jaro zahájí jakýmsi novým začátkem. Některé ženy vsadí na detoxikaci organismu či nejrůznější diety, jiné se střemhlav vrhnou ne kadeřníkovi a radikálně změní vizáž a podobně. Jedno máme však téměř všichni společné a tím je jarní úklid, který se stal rituálem a symbolem, že jsme za letošní zimou udělali jednu velkou, tlustou čáru.

A proč je vlastně činnost zvaná jarní úklid tolik populární skoro ve všech domácnostech a to po celém světě, nejenom u nás? Význam tkví více v symbolice než-li praktičnosti, neboť udržování pořádku by mělo být automatickou samozřejmostí. Ale stejně tak, jako například Vánoční úklid slouží k přivítání ,,Ježíška“ a jde ruku v ruce s adventem, jarní úklid zase vítá další krásné jaro a připravuje byt na sluníčko a teplejší ovzduší.

První, na co zaměřte svou pozornost, je ovzdušnění prostoru, které je pro jaro tolik typické. V zimě máme tendence se teple oblékat a zahalovat se do tmavších barev, čemuž také velmi často odpovídá design bydlení. Tmavé a hutné závěsy proto vyměňte za světlé záclony s jemnou květinovou vůní, peřiny z pravého peří schovejte na další zimu a nahraďte je lehčími dekami a nezapomeňte také vyprat veškeré kožešiny, chlupaté deky a polštáře, které se v domě nacházejí. Vůně čerstvě vypraných textilií vám okamžitě nastartuje tu pravou jarní náladu.

Celou zimu jste zoufale pozorovali mastné fleky, šmouhy a jiné nečistoty na vašich oknech? Právě nyní nastala ta správná doba s nimi jednou pro vždy zatočit. Využijte teplých jarních dní ve svůj prospěch a pomocí kvalitního saponátu a houbiček vydrhněte okna, že budou vypadat jako nová. Tato metoda k jarnímu úklidu zkrátka neodmyslitelně patří.

Jarní úklid zahrnuje také finální výzdobu a zkrášlení bytu či domu. Opatřete si proto květiny, barevné květináče, vonné svěží svíčky a zkrátka vše, co úzce souvisí s jarem. Vaše obydlí tak rázem prokoukne a dostane zcela jiný rozměr.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.