Jaký zvolit zahradní nábytek?

Neodmyslitelnou výhodou vlastního domu, je rozhodně existence zahrady, která pobyt v nemovitosti může značně zpříjemnit, a to především v době jara a léta, kdy jsou teploty poměrně vysoké a počasí příznivé pro venkovní aktivity. Zahrada neslouží vždy jen k pěstování květin a plodin, ale také pro posezení a relaxaci. A právě z toho důvodu vám nesmí chybět zahradní nábytek. Víte ale, jaký si pořídit?

Na trhu najdete nepřeberné množství zahradních nábytků, které jsou praktické, přepychové a skvostné nejenom na pohled, ale i na posezení. Je tedy obvykle opravdu těžké, si vybrat.

Komfort na prvním místě

Při koupi nedělejte tu chybu, že se budete primárně řídit designem, který vás zaujme na první pohled. Ano, vzhled je nesmírně důležitý, nicméně nábytek, obzvláště ten zahradní, musí být hlavně komfortní. V prodejně si proto na vlastní kůži zkuste, jak se vám na židlích sedí, zda budete moci u stolu jíst a jestli vám daný materiál, není nepříjemný. Všechny faktory hrají svou roli, proto jim věnujte zvláštní pozornost.

Odolnost vůči změnám počasí

Zahradní nábytek musí být, oproti tomu domovnímu, také odolný vůči venkovním vlivům a změnám počasí. Nikdy nemůžete vědět, zda nezačne z ničeho nic pršet, a to například v době, kdy nebudete doma, abyste nábytek uklidili. Materiál proto musí ,,něco“ vydržet a být prakticky nezničitelný.

Pozor na dřevo

Dřevěný zahradní nábytek je skvělou volbou, neboť úžasně vypadá a je rozhodně pohodlný. Nic nekoresponduje s přírodou tolik, jako právě masivní dřevo. Nevýhodou tohoto materiálu je ale odolnost, která venku není ideální. Kroupy mohou poškodit lakování, déšť barvu a ostré sluníčko jej vyšisuje. Dřevěný nábytek tak volte ideálně na terasu a balkon, pod zastřešenou markýzu.

Ideální je kov

Ideální variantou je ve všech směrech kov. Neděste se jeho použití a ani toho, že by snad v kombinaci s trávou a s květinami, vypadal špatně. Kovový nábytek vlastní bytelnou konstrukci, která odolá vůči vichřici i mrazům a díky polstrovaným výztužím je velmi pohodlný. Kovový nábytek nemusí mít zdaleka nepřirozenou barvu. Lze jej natřít stejně tak, jako dřevo.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.