Jaké zvolit rostliny do bytu?

Bydlení není jenom o luxusním nábytku, ale také o doplňcích a dekoracích, které dělají byt útulným a zabydleným. Záleží na vás, zda zvolíte obrazy, fotografie, svíčky či jiné předměty, ale v žádné domácnosti by neměly chybět květiny svědčící o životě a energii. Otázkou ale zůstává, jaké rostliny zvolit, neboť ne všechny jsou pro soužití s lidmi ideální a rovněž ne každá květinka je snadno udržovatelná…

Betlémská hvězda

Velmi populární pokojovou rostlinkou je takzvaná Betlémská hvězda, která je typická svou plazivostí a překrásnými drobnými bílými kvítky voskovitého charakteru. Vzhledem k faktu, že může dorůst poměrně velkých rozměrů, nehodí se drobných místností, kde se ale naopak skvěle vyjímá, jsou obývací pokoje, haly nebo větší předsíně. Rostlina působí elegantním dojmem a díky čisté barvě se hodí do každého interiéru.

Chrysalidocarpus

Tato méně známá květina patří do oblasti palem, které vypadají skvěle v každé místnosti a navíc disponují dlouhou životností a minimální starostlivostí. Tento druh dorůstá menších rozměrů, proto může být umístěn v menším zdobeném květináči. A čím je vlastně květina zajímavá? Svým exotickým vzhledem připomíná tolik oblíbený a vyhledávaný bambus.

Hyacint

Květina, kterou nesmíme opomenout zmínit a která do interiéru neodmyslitelně patří je Hyacint. Téměř každý jej někdy viděl a dosti pravděpodobně o jeho koupi i přemýšlel. Ač se jedná o rostlinu kvetoucí, její údržba je velmi snadná. Hyacint svými barvami a krásnou vůní dokáže přivést do bytu jaro i uprostřed té nejkrutější zimy.

Orchidej

A pokud prahnete po překrásných květech, omamné vůni a okrasném květináči, nesmí na vašem stole chybět Orchidej, kterou pořídíte prakticky kdekoliv včetně supermarketů. K dostání jsou v nejrůznějších barevných provedeních od sněhově bílé, přes lila až po sytě růžovou. Vyberte si proto takovou barvu, která bude krásně ladit s interiérem vašeho příbytku.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.