Jak zesvětlit byt?

Bydlení je něco, co se týká každého z nás, neboť každý máme svoje zázemí, ať už jsme s ním spokojeni či nikoli. Zatímco dříve, a není tomu tak dlouho, se veškeré otázky ohledně obydlí týkali především praktičnosti a toho, aby vše bylo, pokud možno, co nejlacinější, dnes se mimo jiné soustředíme také na design a zkrátka na takové domácí pohodlí, ve kterém se budeme cítit skvěle za každých okolností a které nám bude jakýmsi útočištěm po těžkém dni. Ovšem ekonomická krize je v mnohých rodinách takřka hmatatelná a tak na kdejaké úpravy nezbývá příliš financí. Byty jsou pak mnohdy tmavé, neútulné, nedodělané a jednoduše provizorní. Základem proto, abyste se u sebe doma cítili opravdu jako ,,doma“, je dostatek prostoru a především světla. A jak docílit provzdušněné místnosti, aniž byste vybrakovali celý bankovní účet? Celkem jednoduše!

Pryč se zbytečnými barvami

Barvy jsou skvělým vyjádřením nálady a našeho celkového rozpoložení, proto se často snažíme byt vymalovat v pastelových odstínech s myšlenkou, že se díky nim budeme cítit stále optimisticky a pozitivně naladěni. Výsledkem ale může být optické zmenšení místnosti, které místo veselé nálady vyvolá pocity úzkosti a nervozity. Zapomeňte proto na zdánlivě ideální červenou, uklidňující fialovou a relaxační zelenou. Místo toho vsaďte na jednoduchou bílou, béžovou či světle hnědou, které místnosti dodají jas a prostor. Pakliže byste nabyly dojmu, že pokoj zeje prázdnotou, pořiďte si za pár set korun samolepky na zeď nebo tapetu.

Dejte oknům volnost

Téměř v každém bytě, kde se majítelé snaží o docílení moderního designu, se setkáte s těžkými, tmavými závěsy se spoustou volánů a jiných aplikací, neboť tak je to údajně IN. Tento typ dekorace si ale mohou dovolit opravdu prostorné domy s velikými okny. Bydlíte-li v menším panelovém bytě nebo v garsonce, zbavte se jich jednou pro vždy a do oken dejte pouze obyčejné žaluzie. Rázem uvidíte, jak je pokoj světlý, aniž byste provedli extra razantní změnu.

Minimalismus nábytku

Mnoho nábytku škodí naprosto v každém interiéru, ať už hovoříme o honosné vile či o menším dvojpokojovém bytě. Jednat jsou zbytečné komody a police nepraktické a co je podstatnější, zabírají spoustu místa, které omezuje váš vlastní osobní prostor. Máte-li v bytě kusy nábytku, které jsou vám vlastně k ničemu, udělejte s nimi rázný konec!

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.