Jak zařídit bydlení, aby bylo nadčasové?

Interiér a jeho vzhled podléhá trendům stejně, jako móda. Koženková bunda do pasu je jednu sezónu naprostým hitem, kdežto tu další je naprosto OUT. Ovšem zatímco módní výstřelek za pár korun uložíte do útrob skříně a budete vyčkávat na jeho návrat na výslunní, design bytu nebo domu se mění obtížně a navíc je takové rekonstrukce velmi nákladná. Jak si tedy bydlení zařídit, aby bylo nadčasové a moderní dnes, zítra i za deset let?

Myslete prakticky

Možná sami uznáte, že se vám již několikrát potvrdilo, že vsadit na praktičnost, je výhodné ve všech směrech. Jistě, že vás na první pohled zaujala lesklá, černá kuchyňská linka, ale při představě, že byste ji museli každých 15 minut leštit, raději volíte jinou variantu. A stejně tak postupujte u všeho, co si chcete pro domácnost pořídit. Neobvyklý design je sice skvělá věc, ale ne v případě, je-li na úkor svého využití. Ideálně se zaměřte na chytrý kompromis, který je odpovědí jak na vzhled, tak funkčnost. Je zcela logické, že pro své bydlení hledáte kousky, které budou líbivé, nicméně vzhled není vše a vy byste své investice mohli po čase velmi litovat. Obzvláště opatrní buďte u domácích spotřebičů jako je lednice, trouba, kávovar či televize. Designově propracovaná trouba vám bude k ničemu, pakliže vám každé maso spálí na uhel a bude pravidelně vyhazovat pojistky.

Vyhněte se sezónním trendům

Pakliže zařizujete obývací pokoj nebo kuchyni, dejte si pozor na sezónní trendy, které jsou pouhým marketingovým tahem na zákazníky. A jak vlastně takovou chvilkovou záležitost v oblasti designu poznat? Jedná se o neotřelé kousky, které nemají obdoby ani konkurenci a vy je dozajista vidíte prvně. Patřit k nim může například kuchyňská židle z nevšedního materiálu, koberec s extrémně dlouhým chlupem nebo třeba futuristicky vypadající pressovar. Volte raději jednodušší varianty, které nevyjdou za rok z módy.

Volte vhodné materiály

Bytovým trendům podléhají především materiály, s jejichž koupí byste si mohli, lidově řečeno, opravdu naběhnout. Některé jsou nejenom velmi nepraktické a mnohdy takřka nepoužitelné, ale jejich vzhled rychle chátrá a uvadá. Řeč je například o plastu, který v případě nižší jakosti mění barvu a mnohdy i vzhled. Zaměřte se raději na nestárnoucí klasiku, kterou je například dřevo. Dřevěné podlahy, trámy a nábytek z módy nikdy nevyjde a pakliže vsadíte na masiv, bude vám sloužit několik desítek let a možná i vaší nastávající generaci. Investice do kvalitní dřevěné postele a kuchyňského stolu se tak každopádně mnohonásobně vyplatí.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.