Jak zařídit bydlení, aby bylo nadčasové?

Nejenom móda, ale také interiéry podléhají trendům a kousky, které jsou dneska maximálně v kurzu, mohou být za rok nebo dva, absolutně mimo hru. Při zařizování vašeho bydlení byste proto neměli bezhlavě nakupovat designové kousky, ale především myslete na praktičnost a také na to, aby bylo bydlení nadčasové. Čili moderní několik let, ne-li desítky. Pořídit si nový kobereček pod konferenční stolek nebo jídelní židle není nic složitého, ale měnit kuchyňskou linku, to už vyžaduje spousty času a financí navíc.

Sezónní plast

Spousta materiálů, které dnes letí, jsou sezónní záležitostí, která ze scény zmizí stejně rychle, jako přišla. Řeč je například o plastu, který se v bytech a domech často objevuje. Plastové židle v kuchyňském koutu nebo celoplastové komody v předsíni. To jsou modely, které letos spatříte na nejedné výstavě, nicméně přesně takové kousky nadčasové rozhodně nejsou. Plast je navíc poměrně nepraktický, neboť postupem času bledne a také k sobě přitahuje prach a nečistoty. Pokud tedy v domě chcete mít plast, pak jedině v podobě nádobí či drobných dekorací.

Nepraktické sklo

Dalším moderním materiálem, který se v interiérech a dokonce i v exteriérech objevuje čím dá častěji, je sklo. To je skvělé v případě oken a vitrín, nicméně se sklem také opatrně. Celoskleněné plochy a zdi jsou velmi nepraktické a zároveň nebezpečné, a to obzvláště v případě, máte-li děti.

Stále moderní dřevo

Na co se naopak zaměřte, jsou materiály přírodní, které z módy nikdy nevyjdou, neboť se okolo vás budou objevovat vždycky. Takové dřevo bylo moderní před stovkami let a vidíte, že je v kurzu stále. Možná v trochu jiné obdobě, nicméně dřevěný nábytek, podlahy a obložení je rozhodně trefou do černého.

Nadčasový kámen

K dřevu se také skvěle hodí přírodní kámen, který je rovněž velmi nadčasovou a aktuální záležitostí. Ovšem zatímco dřevo můžete použít prakticky kdekoliv a v jakékoliv podobě, s kamenem buďte opatrní, ve větší míře působí studeným a nerodinným dojmem. Kamenné obložení se skvěle hodí na chodby, předsíně, do části obývacího pokoje nebo do jídelny, kde se naopak vyvarujte jsou dětské pokoje a ložnice.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.