Jak vytvořit prostor? Zbavte se zbytečností!

Dnešní byty obvykle dvakrát neoplývají prostorem a proto je dobré šetřit místem, jak jen to jde. Obzvláště pokud již máte děti a nebo plánujete rodinu, víte, kolik prostoru tato malá zlobidla zaberou. Možná máte pocit, že vlastníte vše, co potřebujete a bez čeho se rozhodně neobejdete, ovšem jakmile se rozhlédnete po svém příbytku, opravdu si i nyní skálopevně stojíte za tím, že zbytečně neplýtváte prostorem?

Příliš nábytku škodí

Nábytek samozřejmě v místnostech není jen tak a obvykle má svou důležitou funkci, ovšem jednak není nenahraditelný a zejména je často nepotřebný. Ohromné šatní skříně vyměňte za zabudovanou variantu, která je sice nákladnější, ale o neskutečné úspoře místa nemůže být pochyb. Dalším ,,nešvarem“ spousty domácností jsou komody, jež jsou většinou poloprázdné a zcela k ničemu. Pokud potřebujete někam vměstnat jejich obsah, pořiďte si raději nástěnné police či obdobné regály na zeď, které jsou rozhodně schůdnějším řešením.

Pryč s jídelnou

Jídelna je ta část bytu či domu, kterou si můžete dopřát opravdu tehdy, pokud máte dostatek místa, který nevyužijete jinak. V ostatních případech se bez ni lze hravě obejít a nahradit ji jídelním koutem a nebo menším barovým stolečkem v kuchyni. V menším bytě 1 + 1 uspoříte několik metrů a o garsoniéře nemluvě.

Uvolněte podlahu

Samozřejmě, že pořídit si komodu, stůl položit na zem a celkově všechno tak nějak odkládat na podlahu, je jednodušší  a rychlejší, ale rozhodně to není levnější a už vůbec ne prostorově úspornější. A že si nedovedete představit obývací pokoj bez konferenčního stolku? Pak si místo klasického se čtyřmi nohami pořiďte nástěnnou variantu, jež poslouží naprosto stejně a přitom nezabere zdaleka tolik potřebného místa.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.