Jak vybrat tepelné čerpadlo?

Air,Source,Heat,Pump,Standing,Outside,The,Building,Air,Source

Pokud od tepelného čerpadla očekáváte, že vám bude spolehlivě sloužit několik desítek let, rozhodně pokračujte ve čtení.

I v uplynulých dekádách vyznačujících se velmi nízkými cenami energií jsme se přesvědčili, že tepelná čerpadla jsou nejvýhodnějším zdrojem tepla. Pokud máte o tomto tvrzení stále pochybnosti, o opaku vás přesvědčí tato kalkulačka webu tzb-info.cz. Stejně tak nás posledních několik let přesvědčilo tom, že se rozhodně vyplatí být nezávislými na externích dodávkách tepla či dostupnosti a cenách energetických komodit (např. uhlí, dřevo, pelety apod.)

Právě kombinace velmi nízkých nákladů na teplo, teplou vodu, spolehlivosti a přívětivosti k životnímu prostředí garantující, že u tohoto zdroje tepla v blízké budoucnosti nedojde k zákazu používání, způsobila doslova lavinu zájmu po tepelných čerpadlech. To však neznamená, že majitel tepelného čerpadla = spokojený majitel. Právě naopak, vybrat kvalitní není vůbec jednoduché, tento proces totiž zahrnuje:

-        správný výběr samotného prodejce,

-        výběr kvalitního tepelného čerpadla,

-        výběr partnera zajišťující servis tepelného čerpadla.

Pokud u výše uvedených bodů „šlápnete vedle“, riskujete:

-        vyšší než očekávané náklady na teplo,

-        nedostatek tepla v zimních měsících,

-        kratší než očekávanou životnost tepelného čerpadla,

-        zvýšené náklady na servis či opravy tepelného čerpadla.

Ptáte se, jak konkrétně při výběru tepelného čerpadla postupovat? Konkrétní doporučení jsou pro vás k dispozici na webu Abeceda-cerpadel.cz, kde najdete průvodce výběrem tepelného čerpadla, informace k dotacím na tepelná čerpadla a odbornou poradnu.

Zdroj obrázku: Konrad Kozaczuk / Shutterstock.com

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.