Jak vybrat nejlepší kuchyni?

Kuchyně je základ každého bytu a domu a rozhodně bez ni nelze fungovat. Pakliže se nechcete dennodenně stravovat po restauracích a čaj si ohřívat na polici nebo stole, pak vám kuchyně jednoduše nesmí chybět. při zařizování bydlení nebo jeho rekonstrukci se mnoho žen soustředí právě na kuchyni a její výběr. Všechny dámy touží po luxusní kuchyňské lince a moderním vybavení, díky kterému bude každodenní příprava pokrmů tou nejúžasnější a nejsnadnější záležitostí. Jak ale vybrat kuchyni, aby splňovala veškerá vaše kritéria a byla opravdu tím pravým pro vaše obydlí?

Respektujte rozměry bytu

Fakt, že se vám jedna kuchyně z katalogu líbí a chcete ji do svého bytu ještě neznamená, že ji můžete mít. Když opomenete finanční stránku věci, je třeba respektovat také prostor pro kuchyni a celkové rozvržení bytu. Pakliže máte menší kuchyňský kout, pak si nemůžete dovolit instalovat ostrůvek, který by zbytečně ubral další metry místa, jež by vám dodatečně mohli vskutku chybět. Než se pro kuchyni rozhodnete, ideálně se poraďte s odborníkem a za zvážení stojí také investice do architekta, který vám  místo pro dokonalou linku přímo změří a řekne vám vaše možnosti.

Vsaďte na kvalitu

V podnájmu, který je jenom přechodným bydlištěm, většinou šetříte jak můžete a nehodláte příliš investovat do nábytku a celkového vybavení. Jakmile se však rozhodnete pro vlastní bydlení a osamostatnění se, pak byste měli investovat do opravdu kvalitních kousků. Jednak vám vydrží roky a nutno podotknout, že kvalitní materiál je patrný na první pohled. Místo IKEA pro zamiřte pro kuchyni do renomovaného studia nebo si ji nechejte připravit na míru.

Autor: allislandtrim

Myslete na detaily

Při zařizování bytu se mnoho lidí nechá automaticky strhnout designem a nemyslí přitom na detaily, které jsou však podstatné a mnohdy důležitější, než cokoliv jiného. Jakmile si totiž necháte postavit kuchyňskou linku, která bude sice z překrásného lesklého materiály, po kterém jste prahli, ale bude příliš nízká nebo naopak vysoká, poličky vám budou překážet, šuplíky se budou špatně otvírat a celkově manipulace nebude snadná, budete se ve své vysněné kuchyni velice trápit.

Buďte praktičtí

Design je skvělá věc a samozřejmě při výběru kuchyně a nábytku celkově musí hrát roli, nicméně vše má své meze a pakliže zapomenete na praktickou stránku, budete velice nešťastní a v kuchyni rozhodně ne spokojení. V každém případě proto myslete také na údržbu, která vám dá opravdu zabrat, jestliže zvolíte nevhodnou linku. Příliš lesklé materiály je třeba neustále otírat, tmavé matné zanechávají otisky prstů prakticky kdykoliv se jich dotknete, světlá deska bude brzy opotřebovaná a stejně tak světlý obklad mezi skříňkami.

Autor: Superior Remodeling

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.