Jak ušetřit na provozu domácnosti?

Spousta domácností začala vlivem ekonomické krize šetřit, a to poměrně markantním způsobem. Místo rodinné dovolené u moře se jede na Lipno pod stan, s koupí nového auta nějaký ten rok počkáte a kvalitní bio potraviny nahradily ty lacinější a bohužel jakostně horší. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, že lze šetřit tak, abyste se nemuseli stále omezovat a řešit každou korunu?

Existuje zkrátka několik způsobů, díky kterým denně ušetříte desítky, ne-li dokonce stovky korun, ale rozdíl ve svém živobytí nepoznáte. Vždy byste se měli řídit heslem, že žijete jen jednou a ruku na srdce, co ze svého života máte, pokud si místo kvalitního steaku dáte párek z vepřového separátu?

Topení versus kamna

Drtivá většina lidí vlastní ve svém bytě ústřední topení, což je pro panelové domy typické a asi nejpraktičtější. Proč ale pomocí přímotopů či rozvodů elektrického topení vytápíte celý dům, když existuje podstatně lacinější a příjemnější varianta? Pokud patříte k těm šťastlivcům, co mají vlastní dům, přestaňte vyhazovat peníze oknem a pořiďte si krbová kamna. Ta díky speciálním rozvodům vytopí každou místnost a lze je snadno regulovat. Dřevo, brikety a nebo peletky jsou mnohonásobně úspornější variantou, než-li klasické topení.

Tisíce korun za vodu

Doslova a do písmene vám měsíčně tisíce korun mizí v odpadu, neboť máte ve zvyku se dlouhé minuty sprchovat vařící vodou? Pokud jste odpověděli ano, pak znáte důvod, proč si nemůžete dovolit pořádnou letní dovolenou či lyžování v Alpách. Na ,,vodě“ lze ušetřit neuvěřitelným způsobem, proto se hluboce zamyslete, zda v koupelně, konkrétně ve vaně či sprchovém koutě, musíte strávit takovou dobu.

Domácí práce

Je s podivem, jaké mají někteří lidé priority. Zatímco se šidí na jídle, neodpustí si uklízečku, paní na hlídání a paní na žehlení. Chcete-li šetřit, naučte se postarat se o domácnost sami, peníze vám ve výsledku možná budou i přebývat.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.