Jak si užít odpočinek na chatě?

Stres, nervozita, pracovní shon, stereotyp a neustálý koloběh okolo domácnosti. To všechno jsou pojmy, které jsou většině lidem velmi dobře známy. Bohužel doba není nejpřívětivější a k tomu, abyste se nezastavili, zkrátka a jednoduše svádí, ovšem každý člověk potřebuje čas od času vypnout a dobít baterky, proto byste slovo odpočinek neměli brát na lehkou váhu a pokud jste tak doposud neučinili, rozhodně jej zahrňte do svého nabitého programu.

Otázkou ale zůstává, jak vlastně relaxovat a co pro vás slovo odpočinek vůbec znamená. Pro jednoho je prototypem ideálního odpočívání sauna, bazén nebo masáže, jiný člověk si na své přijde jedině sportem a pak jsou tu tací, kterým stačí dobré jídlo a pití. Ať tak či onak, rozhodně by vaše relaxace a takzvaně chvilka pro sebe neměla zahrnovat vaše bydliště, neboť jak to tak obvykle bývá, ve vlastním bytě či domě má člověk tendence uklízet, řešit resty, třídit oblečení a snadno sklouzne k práci jako takové. Pro všechny případy si proto pořiďte chalupu, chatu, jednou za čas si ji můžete vypůjčit od známých a pokud takovou nemovitost již vlastníte, naučte se ji navštěvovat za jediným cílem, kterým je odpočinek.

Vypněte veškerou elektroniku

Zabijákem veškeré relaxace je neustále zvonící telefon, ať už se jedná o telefony ze zaměstnání či o sms zprávy od kamarádek. Pakliže se chcete oddat nic nedělání a načerpat nové síly, naučte se vypnout se vším všudy. Alespoň na dvě hodiny vyřaďte z provozu veškeré telefony, nezapínejte počítač ani televizi. Jediné, co je povolené, je hudba a zde záleží na vás, jestli zvolíte klasické rádio nebo mp3 přehrávač s vašimi oblíbenými skladbami.

Relaxujte klasickými činnostmi

Ne každého baví jen tak nečině ležet a ,,lelkovat“. Pokud i vy máte neustále nutkání něco dělat, zaměstnejte své ruce činnostmi, které jsou příjemné, pohodlné a navíc velmi prospěšné. Věnujte se jednak vaření, které si užívejte tak, jak to v běžném denním shonu nelze. Své rodině připravte chutnou svíčkovou na smetaně, gulášek s bramborovým knedlíkem a nezapomeňte jako třešničku na dortu upéct vynikající zákusek. Během přípravy pokrmů se zabavíte a navíc si utřídíte myšlenky.

A jakmile dovaříte a dopečete, vydejte se zvelebovat vaši zahrádku. Zahradničení je pro většinu lidí neuvěřitelně příjemným koníčkem, který vede jednak k estetice exteriéru a především vám pomůže načerpat nové síly a zbavit se tolik nenáviděného stresu. Kdo by řekl, že odpočívání může být tolik zábavné a produktivní?

Sportu zdar!

Jak již bylo zmíněno, relaxace není jen o povalování se, ba naopak si během ni můžete dát pěkně do těla a utužit svou fyzickou kondici. Pro každého člověka by pojem pohyb měl představovat něco pozitivního a především samozřejmého. Pokud vlivem stresu a přepracovanosti nemáte na sportování tolik času, na chalupě se vydejte na pěší túry, poznávejte své okolí a v zimě nezapomeňte přibalit běžky.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.