Jak se vypořádat s bezohlednými sousedy?

Mít dobré sousedy je výhra pro všechny strany. Během přípravy palačinek vám dojde mléko? Hodný soused rád půjčí. Potřebujete pohlídat dítě nebo psa? Ještě, že máte ochotné sousedy. Bohužel tato idylka rozhodně nepanuje všude a naopak se můžete setkat s takovými občany, kteří vám nejenom nepomohou, a to za žádných okolností, ale navíc vám budou život pěkně znepříjemňovat. Nevíte, jak se z bezohlednými sousedy vypořádat? tady máte několik užitečných rad.

Zkuste to po dobrém

Vždy je samozřejmě lepší, veškeré spory řešit s chladnou hlavou a pokud možno z očí do očí. Emailová komunikace nebo sms zprávy mohou vyznít úplně jinak, než je myslíte. Pakliže vám na sousedech něco vadí, byť je to banalita, jděte si s nimi v klidu promluvit, řekněte, co vám leží na srdci a navrhněte kompromis, jako vhodné řešení. Následně uvidíte, jak se bude situace vyvíjet.

Každému stejnou mincí

Většině bezohledným lidem sice nevadí, jak se k jiným chovají, možná to ani nevnímají. Jakmile ale zaujmete stejné stanovisko a začnete jim oplácet stejnou mincí, náhle uvidíte, jak se budou vehementně ozývat a rozhodně ne v pozitivním slova smyslu. Pakliže předchozí krok, v podobě rozumné konverzace, nezabral, začněte sousedovi dělat to, co vadí vám. Takto to pravděpodobně nebude pokračovat do nekonečna a problémům bude konec.

Neberte již ohledy

Bezohlednost je nepříjemná vlastnost, která bohužel ovlivňuje všechny okolo. Pokud tímto nepěkným charakterovým rysem trpí právě váš soused, v horším případě sousedé, přestaňte na ně brát ohledy. Vadí vám, že soused seká trávu v neděli v 6 hodin ráno? Pak se přestaňte kontrolovat a pořádejte venkovní párty v týdnu a večer. Dřív nebo později dojde ke střetu, kde byste si beztak měli vše vyjasnit.

Když to jinak nejde…

S některými problémy, lidově řečeno, nehnete, nicméně existují takové, které až hraničí se zákonem a nejenom, že vás obtěžují, ale mohou také ohrožovat na zdraví anebo váš cenný majetek. Pěstuje soused zakázané drogy, které sahají až na váš pozemek? Běhá sousedův nebezpečný pes v oblasti, kde si hrají děti? Dělá soused hluk a rámus velmi často po 22 hodině? Pak se nebojte zavolat příslušný policejní orgán, který by se měl o celou situaci náležitě postarat.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.