Jak poznat ideální dobu na stavbu domu?

O vlastnění svého domu a založení rodiny touží pravděpodobně každý. Nicméně kdy je ta ideální doma přestěhovat se z menšího bytu v panelovém domě, do svého hnízdečka lásky? Na to znáte odpověď pouze a jenom vy, ovšem existují jisté faktory, které vám s rozhodováním mohou značně pomoci.

Dorůstající děti

Jedním z důvodů, proč se konečně odhodlat ke stavbě nebo koupi vlastního domu, může být dorůstání vašich ratolestí. Dokud jsou malými miminky, je jim prakticky jedno, kde leží a vám možná i vyhovuje menší byt, kde jste jim stále rychle nablízku. Avšak jakmile povyrostou, začnou vyžadovat více vlastního prostoru a tudíž vám malý byt nebo dokonce garsoniéra, brzy nebudou stačit. Děti by měly mít vlastní pokoj a trochu toho soukromí, na což je dobré, při zakládání rodiny, myslet.

Jistota do budoucna

Bydlet v bytě a platit nájem, je v dnešní době opravdu vyhazoví peněz do neznáma. Pakliže jste studenti nebo bydlíte sami, pak je to přijatelná varianta, nicméně pro rodinu, zcela nepřípustná. Svým ratolestem byste měli něco odkázat a co jiného, než vaši nemovitost? Dnes jsou hypotéky a úvěry snesitelné i pro běžné občany. zapřemýšlejte o nich a začněte se porozhlížet po vhodném pozemku pro stavbu.

Úspora peněz

Možná se vám tento argument zdá být lehce absurdní, ale bydlením ve vlastním domě v horizontu mnoha let, opravu výrazně ušetříte. Jednak za nájem, neboť placením hypotéky si vyděláváte na své, ale také při celkové spotřebě. Vodu můžete mít z vlastní studny nebo z bojleru, elektřinu vám zajistí chytré solární panely a topení můžete mít v podobě přímotopu nebo krbu a krbových kamen, která jsou neuvěřitelně úsporná a v bytě je mít rozhodně nemůžete.

Touha po soukromí

Dalším důvodem, která je velmi důležitý, je touha po vlastním soukromí, které je zkrátka nenahraditelné. Někomu možná ruch nevadí, nicméně je vám příjemný křik cizích dětí, hlasité rozhovory sousedů a nepříjemné sousedské spory? Na to musí být člověk opravdu otrlí nebo imunní. Není nad to, moci si ve svém domě, dělat naprosto cokoliv, co vás napadne.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.