Jak pojistit svoji domácnost?

17458373552_c5c9dcb82f_z

Svůj drahocenný majetek většina lidí střeží jako oko v hlavě a dělá vše pro to, aby neutrpěl žádnou újmu a stále vypadal jako zbrusu nový. Můžete být sebe starostlivější a oplývat opatrností, ale než se nadějete, může vaše krásná domácnost shořet, být vytopena sousedy anebo o ni jednoduše přijdete z mnoha jiných důvodů. Opravdu chcete i nadále riskovat, že se váš sen o krásném a komfortním životě vypaří ze dne na den? Pak si sjednejte kvalitní pojištění a usínejte s klidem na duši.

Kde pojištění sjednat?

Možností, kde sjednat pojištění domácnosti, je samozřejmě mnoho a stejně tak, jako jsou kvalitní produkty, mohli byste poměrně snadno naletět na nepříliš vhodnou nabídku. Pokud nemáte s pojištěním žádnou zkušenost a domácnost budete pojišťovat poprvé, inspirujte se u společnosti, která vám zřizovala pojištění na cesty, na úraz nebo životní pojištění. A že jste nebyli spokojeni nebo jste zanedbali i tato ostatní pojištění? Nechejte si poradit od svých známých anebo navštivte pobočky pojišťoven. Skvělou volbou jsou také internetové srovnávače, které vám na základ vašich požadavků najdou všechna pojištění, co budou splňovat vaše nároky a ještě je srovnají podle cen. Možná budete i překvapeni, jak levné pojištění domácnosti můžete sehnat a přesto bude velmi kvalitní a pokryje naprosto vše potřebné.

Na jak dlouho pojištění zajistit?

Otázkou samozřejmě také zůstává, na jak dlouho pojištění zařídit a vše se zde zcela přirozeně odvíjí od toho, jestli je nemovitost vaše či nikoliv. Pokud jste v bytě dočasně a víte, že se budete za rok či za dva stěhovat, ideálně si sjednejte pojištění s dobou určitou, které po uplynutí jeho doby jednoduše vypovíte. Vypovědět můžete i pojištění s dobou neurčitou, ale administrativa je zde složitější a výpovědní lhůta vás bude něco stát. V případě vlastního bytu nebo domu nemá doba určitá žádný význam.

Autor: Pictures of Money

Co doma pojistit?

No a pak si samozřejmě musíte také odpovědět na otázku, co u sebe doma všechno pojistit. Na pojištění přehnaně nešetřete, neboť takový produkt by ve výsledku mohl být zcela zbytečný. Pojištění by mělo být komplexní a zahrnovat musí veškerý majetek a ideálně v podobě jeho pořizovací ceny. Vždy myslete raději na nejhorší variantu a pokud byste o bydlení přišli, mělo by vám pojištění pokrýt jeho veškeré náklady. Následně se pojistěte také proti třetím stranám a vlastní hlouposti. Pokud vaše děti zničí nábytek sousedů nebo je vytopíte, pojišťovna rovněž vše uhradí.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.