Jak opticky zvětšit byt?

Po prostorném domě, kde se rozlíhají vaše hlasy, touží snad naprosto každý. Ovšem v dnešní době. kdy jsou ceny bytů a parcel neuvěřitelně drahé, si tento luxus ne každý může dovolit. Z vysněného domečku s malebnou zahrádkou se tak stane dvoupokojový byt, ne-li malá garsoniéra. Na některá přání si hold musíte nějaký ten čas počkat a mezitím se naučte žít s tím, co vám život nadělil a pakliže je to menší byt, použijte pár jednoduchých ,,fíglů“, jak jej opticky zvětšit.

Začněte u malování

Málo kdo si uvědomuje, že právě barvy stěn v pokoji hrají jednu z nejdůležitějších rolí. V první řadě odstíny zdí působí na naše smysly a vnímání. Stejně tak, jako nám žlutá barva dovede výrazně zlepšit náladu, šedivé odstíny zase velmi rychle den pokazí. Kromě tohoto faktu mají ale barvy stěn ještě další vlastnost a tou je tvarování místnosti. Toužíte-li po světle a prostoru, sázejte vždy na odstíny světlejší, které působí opticky zvětšujícím dojmem a jakousi čistotou skandinávského stylu.

Řešení úložných prostor

Jakmile začnete byt zařizovat, naskytne se otázka, kam se všemi těmi věcmi, které potřebujete nutně uskladnit, ale jaksi nevíte kam. Co vás tedy okamžitě napadne, je pořizování nábytku jako jsou komody, skříně, police a knihovny. veškeré nezbytnosti sice prakticky uložíte, ale z krásného pokojíku se rázem stane kumbál. V tomto případě myslete do budoucnosti a pořiďte si zabudované skříně, které nezaberou žádný prostor navíc a k tomu všemu výborně vypadají. Skvělým tipem je také prosklená stěna skříní, která místnosti opět dodá na objemu.

Praktické měňte za praktičtější

Bohužel ne všechen nábytek lze eliminovat, ale co je rozhodně řešením, je výměna některých kousků, za kousky praktičtější. Například místo klasického konferenčního stolku do obývacího pokoje vsaďte na pojízdné taburetky, které můžete přemisťovat dle libosti. Prostorný jídelní stůl vyměňte za pohodlný barový pult a různé regály za police, jež vám nebudou překážet.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.